DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Ożarów Mazowiecki


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 już po raz 10 zagrał z WOŚP!


Zespół Szkół nr 1 w Ożarowie Mazowieckim gra z WOŚP już od 2008 roku. W pierwszych latach szefem sztabu była Anna Dymkowska, następnie od 2017 roku funkcję przejęła Wioleta Krause-Badur wspierana przez Sebastiana Krupińskiego.

Tak jak podczas poprzednich finałów, tak i tym razem w sztabie chwilę po 9:00 zebrali się wolontariusze w celu odbycia krótkiego instruktarzu oraz odebrania puszek i identyfikatorów.

W sztabie zgłosiło się 18 wolontariuszy oraz osoby towarzyszące i wspierające naszych wolontariuszy.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa trzech uczennic klasy 1. Julka Ptak, Ania Adamowska i Marzena Mastalerz sobotę poprzedzającą finał poświęciły na przygotowanie poczęstunku dla wolontariuszy – pod opieką nauczyciela przygotowały pierogi, krokiety i barszcz dla zmęczonych i zziębniętych wolontariuszy. Następnego dnia również nie próżnowały – jako wolontariuszki zebrały do swojej puszki prawie 1000 zł.

Kuchnię, profesjonalny sprzęt gastronomiczny oraz wsparcie finansowe w organizacji sztabu zapewniła Rada Szkoły oraz bufet „Belferek” zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół.

Sztab odwiedzili także absolwenci szkoły, byli nauczyciele i uczniowie często przychodząc z całymi rodzinami.

Pierwsi wolontariusze z puszkami pojawili się w sztabie ok 13:00 i od tego momentu systematycznie rozliczano kolejnych wolontariuszy. Ostatnia puszka została rozliczona ok 16:30. Rekordziści w puszkach zgromadzili po tysiąc, dwa, a nawet trzy tysiące złotych. Najwięcej zebrała Anna Stachowicz wspierana przez Patrycję Dyjewską – 3033,70 zł, Cezary Krupiński – 2185,58 zł, Eliza Kałużna wraz  z siostrą Amelką Kałużną – 1487,69 zł, Paweł Kułakowski wspierany przez Olę Kobylińską – 1296,72 zł. Łącznie w sztabie zebrano 15 112,52 zł.  Pamiętajmy jednak, że nie liczy się ile kto zebrał pieniędzy, ale realizacja wspólnego celu oraz zaangażowanie tak wielu młodych ludzi!

Zebrane środki finansowe zostały rozliczone tego samego dnia w oddziale mBanku przy rondzie ONZ w Warszawie.

 

Współorganizator sztabu i fotoreporter Sebastian Krupiński

MS 2/2018, 25 stycznia 2018