DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

XXI Festiwal Orkiestr Dętych Województwa Mazowieckiego w Ursusie

W niedzielę 10 czerwca zapraszamy na XXI Festiwal Orkiestr Dętych w parku „Czechowickim” / Scena Letnia / przy ul. Spisaka w Dzielnicy Ursus. Patronat nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus – Dariusz Pastro oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus – Urszula Kierzkowska.

W Festiwalu zagrają: Orkiestra Dęta OSP Mogielnica, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Tłuszcz, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW w Warszawie, Orkiestra Dęta OSP Pilawa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki, Orkiestra Dęta OSP Mszczonów. Gościem Festiwalu będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Jest to jedyna tego typu impreza plenerowa w Warszawie i największa w województwie mazowieckim promująca i upowszechniająca muzykę orkiestralną, aktywizująca środowiska muzyczne i jednocześnie wzbudzająca zainteresowanie społeczności lokalnej. Jest spotkaniem zaprzyjaźnionych zespołów, zapoznaniem się z ostatnim dorobkiem i okazją do wspólnego świętowania muzyki.

Każda z występujących orkiestr prezentuje się indywidualnie na scenie, popisując się harmonią brzmienia, kunsztem solistów i wszechstronnością repertuaru. Wykonana nie tylko tradycyjne utwory na instrumenty dęte ale również wiele ciekawych aranżacji muzyki tanecznej, ludowej, pop, latynoamerykańskiej i melodie filmowe. Nie zabraknie popisów pięknie ubranych tamburmajorek, które w takt muzyki zaprezentują swój kunszt.

Wszystkie orkiestry biorące udział w Festiwalu zostaną uhonorowane dyplomami, nagrodami rzeczowymi od sponsorów oraz pamiątkowymi pucharami.

Renata Rokicka – Dyrektor Artystyczny Festiwalu

MS 10/2018, 24 maja 2018