DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

XV Dni Ożarowa Mazowieckiego za nami


Piękna pogoda, atrakcyjne występy arty­styczne, wesołe miasteczko i animacje  dla dzieci, smaczne jedzenie, ponad dziesięć tysięcy mieszkańców i Jarek Jakimowicz w roli konferan­sjera – tak można podsumować  XV Dni Ożarowa Mazowieckiego, które zorganizowane zostały w pierwszy weekend czerwca. Tegoroczne imprezy odbyły się w ramach obchodów 50. rocznicy praw miej­skich Ożarowa Mazowieckiego.

Od piętnastu lat przesłaniem obchodów Dni Ożarowa Mazowieckiego jest podkreślenie potencjału i aktywności mieszkańców gminy, integracja  społeczna i promocja gminy w regionie.

Świętowanie rozpoczął wspaniały koncert  Piotra Rubika „The best of”, który miał miejsce w piątek wieczorem w  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej. 

Kolejnego dnia organizatorzy zaprosili mieszkańców na festyn rodzinny na obiektach sportowych UKS Ołtarzew. Impreza w tym roku obfitowała w wiele atrakcji, rozpoczęła się tradycyjnie prezentacją zespołów z Domu Kultury „Uśmiech” – Wesołe Wdówki, Ożarowskie Kumoszki, Kapela z Uśmiechem i zespołu Ludowego „Ożarowiacy”.

Następnie mogliśmy na scenie zobaczyć występ kwartetu wokalno – rozrywkowego „Szafa Gra”, który w 2002 roku założyli artyści związani z musicalem „Metro” i Studiem Buffo. Repertuar „Szafy” to piosenki z lat 70, 80, 90, 00, w ciekawych i zaskakujących interpretacjach – piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka wspaniale przyjęte zostały przez zgromadzoną publiczność.

Zmieniając gatunek muzyczny, żeby każdy znalazł coś dla siebie wystąpił zespół Verba.

Atrakcją festynu był niewątpliwie mini kurs tańca dla publiczności prowadzony przez Marcina Mroczka, który miał na celu promocję tańca i wprowadzenie publiczności w dobry nastrój.

Wiele atrakcji było również dla najmłodszych mieszkańców – wesołe miasteczko,  trampoliny, karuzele i dmuchane zamki cały czas były oblegane przez maluchy.

W programie obchodów nie zabrakło również części oficjalnej i powitania mieszkańców przez Pawła Kanclerza – burmistrza Ożarowa Mazowieckiego i Andrzeja Cichala – przewodniczącego Rady Miejskiej oraz radnych Rady Miejskiej.

Na zakończenie Ożarowskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zebrani na scenie odczytali znaną wszystkim z dzieciństwa „Lokomotywę” Juliana Tuwima.  Rozdane zostały również nagrody w XIV konkursie o „Pióro Burmistrza”.

Pogoda jak na zamówienie i występy popularnych artystów sprawiły, że obiekt sportowy przy ul. Parkowej odwiedziło bardzo wielu mieszkańców, a program był tak skonstruowany, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Koncert gwiazd rozpoczął występ laureata Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy – Dawida Kwiatkowskiego. Na ten moment wielu młodych fanów czekało od wczesnych godzin porannych na miejscu imprezy. Koncert tego młodego artysty wywołał wielki entuzjazm najmłodszej części widowni, która mogła usłyszeć takie utwory jak:  Na zawsze, Countdown, Pop&Roll, Nasze miasto, Say yes i inne.

Następnie starszą publiczność porwały przeboje włoskiego piosenkarza, który karierę rozpoczynał w latach 80-tych – Francesco Napoli. Któż nie zna jego największych przebojów – Balla Balla, Sara Sara, Vamos a la playa, które wykonał podczas tego wieczoru.  Pozostając w klimacie lat 80-tych,  publiczność z dużym entuzjazmem przywitała kolejną gwiazdę z tamtych lat, którą był  70-letni dziś piosenkarz euro disco – Fancy. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć największe przeboje Flames of Love, Lady of ice, Slice Me Nice, Chinese Eyes.

Kulminacją wieczoru był występ Thomasa Andersa i Modern Talking Band, który wzbudził największy aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Cheri Cheri Lady,  Sexi Sexi Lover,  Brother Louie czy inne dobrze znane przeboje śpiewali wszyscy razem z artystą.

Ostatnimi akcentami tegorocznych obchodów Dni Ożarowa Mazowieckiego był imponujący pokaz fajerwerków. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w Informatorze oraz na stronie internetowej i FB  Urzędu Miejskiego.

Festyn cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 11/2017, 22 czerwca 2017