DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ursusowska Liga Piłki Nożnej – Wiosna 2018

Dobiegła końca kolejna edycja ULPN – Wiosna 2018, gdzie do rozgrywek zgłosiły się 44 drużyny. Rywalizacja odbywała się w IV ligach. W pierwszych trzech ligach wzięło udział po dziesięć zespołów, a w czwartej lidze było ich, aż czternaście. Tradycyjnie, rozgrywki były realizowane na dwóch obiektach na terenie Dzielnicy Ursus tj. na boisku szkolnym przy SP 383 oraz na Orliku. Rywalizacja, która trwała od połowy marca do połowy czerwca, dostarczyła nam wiele emocji, radości z awansów oraz smutku związanego ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

I LIGA

Mistrzem ULPN – Wiosna 2018 został beniaminek Dzikie Węże, który z meczu na mecz prezentował wyższą formę. Drużyna przegrała tylko jeden mecz ze Spartą i tylko jeden zremisowała ze Spokojnie w ostatniej kolejce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Strefa Xero, która miała wielkie szanse na zdobycie po raz pierwszy mistrzostwa, ale w ostatnim, decydującym meczu musiała uznać wyższość Spartaka. Wśród zawodników pozostał niedosyt, który planują zamienić w kolejnym sezonie na zwycięstwo. III miejsce przypadło ekipie Sparty, wieloletniemu mistrzowi rozgrywek, któremu coraz trudniej utrzymać wysoką formę, ale wiemy, że drużyna ta może jeszcze wiele wywalczyć, ponieważ posiada dobrych i doświadczonych zawodników. Tuż za podium, na IV miejscu uplasowała się drużyna Spartak, a na piątym miejscu drużyna Drim Tim, która w tym sezonie zagrała nieco słabiej niż w poprzednich latach. Szóste miejsce przeznaczone jest dla drużyny Spokojnie, drugiego beniaminka. Siódme miejsce przypadło drużynie Ochota, która w poprzedniej edycji osiągnęła wicemistrzostwo, ale teraz znacznie obniżyła loty i tylko broniła się przed spadkiem. Ósme, ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie w lidze, przypadło drużynie FC Cosmos. Dziewiąte, spadkowe miejsce zajęła drużyna Liderów, gdzie pomimo zdobycia sześciu punktów nie wygrała żadnego meczu. Ostatnie, dziesiąte miejsce przypadło drużynie Galia, która dzielnie walczyła o utrzymanie, ale się nie udało, pomimo rozegrania kilku dobrych meczów. Najlepszym strzelcem I ligi po raz czwarty został Mateusz Goliczewski, który zdobył 34 bramki, ale tym razem zrobił to w barwach Sparty.

II LIGA

W drugiej lidze awans z pierwszego miejsca uzyskała drużyna FC Srokosze&Regional, która w początkowej fazie rozgrywek była drużyną przeciętną, ale za to finisz miała imponujący, a efektem tego było to, że zajęła I miejsce wygrywając ostatni ważny mecz. Drugie miejsce, również premiowane awansem do I ligi zajęła drużyna Wiki Team. Ekipa ta prezentowała wysoką formę przez cały sezon, ale wpadki ją drogo kosztowały. Ostatecznie miejsce w lidze zawdzięczają także gorszym, meczom przeciwników. Na trzeciej lokacie mamy zespół Włochowski Szpont, który ma wielkie ambicie, aby awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Kolejne, czwarte miejsce zajął beniaminek Podaj Wynik, a piąte miejsce przypadło drużynie Przepiórki Włochy, która powinna walczyć o najwyższe cele, ale kończy w środku tabeli. Ekipa Marines zajęła szóste miejsce, natomiast siódme miejsce zostało przypisane, drużynie Sevroll United, która jest z nami praktycznie od początku rozgrywek. Na ósmym miejscu mamy drużynę WPR, jest to drugi beniaminek, który przekonał się, że różnica gry w drugiej lidze w stosunku do trzeciej jest dość spora. Po tegorocznym sezonie z II ligą pożegnały się ekipy Gramy na awans oraz Hiszpanie, które wycofały się w trakcie rozgrywek oddając dwa walkowery. Najlepszym strzelcem II ligi został zawodnik drużyny Wiki Team, Paweł Zbierański zdobywając 19 goli.

III LIGA

W trzeciej lidze najlepszą drużyną została ekipa Gladiators. Beniaminek, który od samego początku okazał się być faworytem do wygrania rozgrywek i cel swój zrealizował.

Drugie miejsce również premiowane awansem do drugiej ligi zajął team Esportiva, gdzie o awans musiał walczyć do ostatniej kolejki. Trzecie miejsce zajął beniaminek Gunball, który posiada w swoich szeregach zawodników grających już na drugoligowym poziomie. Tuż za podium uplasowała się drużyna AC Rusiec, gdzie przez cały sezon prezentowała stały, wyrównany poziom. Rossoneri zajęli piąte miejsce. Na pewno na lepszą lokatę stać zawodników z drużyny Sunday Football Club, niż dopiero szóste miejsce, co potwierdzały wcześniejsze edycje. Siódme miejsce zajęła drużyna Szarańcza, grając mecze lepsze i gorsze w zależności, jakim składem dysponowała. Na ósmym miejscu mamy kolejnego beniaminka, drużynę FC Niedźwiedź. Drużyna Los Bebechos wycofała się podczas trwania rozgrywek.  Najlepszym strzelcem III ligi został zawodnik drużyny Rossoneri, Rafał Wieteska, zdobywając 20 bramek.

IV LIGA

W czwartej lidze zdecydowanie najlepszą drużyną byli Otamany. Na drugim miejscu mamy drużynę Gocław, która również pokazała się z jak najlepszej strony. Trzecie miejsce dla drużyny Contra, która ma bardzo duży potencjał i w kolejnym sezonie może wywalczyć awans. Ekipa White Fighters zajęła czwarte miejsce. Dla drużyny Nastukafszy mamy piątą lokatę, która ma większe ambicje i już myśli o wzmocnieniach w kolejnej edycji.

Szóste miejsce wywalczyła drużyna KS Janusze, w której najlepszy strzelec zdobył 58 bramek. Na siódmym miejscu mamy drużynę Partyzant Włochy, która jest dosyć zgranym kolektywem, ale piłkarsko musi popracować nad organizacją gry. Ósme miejsce zajęła drużyna FC Stara Strona, a tuż za nimi uplasowała się drużyna Pico Belo Warszawa.

Drużyny FC Albatros, Smigole i RKS Chuwdu wycofali się podczas trwania rozgrywek.

Najlepszym strzelcem IV ligi został zawodnik drużyny KS Janusze, Patryk Wyszyński, zdobywając 58 bramek. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w Ursusowskiej Lidze Piłki Nożnej, najlepszym drużynom i strzelcom gratulujemy oraz zapraszamy do kolejnej edycji.

MS 12/2018, 28 czerwca 2018