DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ursus Biega – V Bieg Niedźwiadka

Veolia Bieg Ursusa 2018, który  odbył się w sobotę, 26 maja, zorganizowany został po raz szósty. W tym roku pierwszy raz towarzyszył mu Marsz Seniora (ten sam termin), a po raz piąty – Bieg Niedźwiadka – zawody sportowe dla najmłodszych, które odbyły się dwa tygodnie później, 9 czerwca, na bieżni stadionu OSIR-u przy ul Sosnkowskiego.

Organizatorzy – Uczniowski Klub Sportowy ISKRA Warszawa i Urząd Dzielnicy Ursus – przygotowali 200 pakietów startowych – żółtych worków  z logo jednego (obok Oriflame, Factory i Grupy Auto Wimar)  ze sponsorów – firmy Veolia, a w każdym z nich  pamiątkowa koszulka i numer startowy).  Uczestników można było zgłaszać poprzez stronę internetową www.ursusbiega.pl lub osobiście, w dniu startu w Biurze Zawodów.

Udział mogły wziąć dzieci urodzone w roku 2008 i młodsze. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 11.00. Jako pierwsi na bieżni pojawili się najmłodsi biegacze – dzieci urodzone w roku 2014 i młodsze. Najpierw biegły dziewczynki, po nich chłopcy. Następnie dziewczynki z rocznika 2013, chłopcy z 2013, i tak aż do biegaczy urodzonych w roku 2008. Przed startem każdej z grup oczywiście obowiązkowa rozgrzewka pod okiem instruktorki. Najmłodsi biegli na dystansie 250m, rocznik 2013 – 300m, a kolejne grupy pokonywały już dystans 400m, czyli pełne okrążenie bieżni.

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzymywał pamiątkowy medal, a najlepsza trójka stawała na podium – dla nich przygotowano puchary i nagrody rzeczowe,  był też czas dla fotoreporterów. Najmłodszym na bieżni towarzyszyli rodzice lub rodzeństwo. Dzieci starsze towarzystwa dorosłych już nie potrzebowały. Przeprowadzono 14 biegów, w których wzięło udział 115 dzieci. Pogoda tego dnia była upalna – kibicujący i oczekujący na swoją kolej mogli docenić zalety zadaszonej trybuny na stadionie. Wyniki V Biegu Niedźwiadka można znaleźć na https://pl-pl.facebook.com/Ursusbiega. Za rok kolejna – VI edycja.

 

Tekst i zdjęcia: Wojciech Grzesik

MS 12/2018, 28 czerwca 2018