DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby


Mieszkańcy Ursusa, przede wszystkim osiedli Niedźwiadek i Gołąbki, po­woli przyzwyczajają się do zmiany siedziby Domu Kultury „Miś”. Stało się tak w wyniku decyzji władz dzielnicy o zburzeniu starego budynku „Misia” i budowie na jego miejscu kilkupiętrowego budynku mieszkalnego z lokalami użytkowymi na parterze. Od 1 kwietnia 2017 roku tymczasowa siedziba DK „Miś” znajduje się przy ul. Traktorzystów 20. 

W tym miejscu znajdowała się portiernia ZM „Ursus” i tędy jeszcze kilkanaście lat temu codziennie tysiące pracowników fabryki wchodziło do pracy. W dniu 24 maja odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby domu kultury. W uroczystości udział wzięli m.in.: ś.p. Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus – Henryk Linowski, Burmistrz Dzielnicy Ursus – Urszula Kierzkowska, Zastępcy Burmistrza – Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy – Paweł Dilis, Ksiądz Prałat Zbigniew Sajnóg – Dziekan Dekanatu ursuskiego i Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, Dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” – Bogusław Łopuszyński, dzielnicowi radni, kierownicy placówek, dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Część artystyczną przygotowali uczestnicy zajęć oraz zaproszeni goście z młodzieżowej grupy musicalowej pod kierunkiem i w reżyserii Anny Kałużnej. Wystąpili również Seniorzy z Grupy kabaretowej „Misiaczki” oraz zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Bogdana Kałużnego.

Przedstawiciele władz pochwalili dotychczasowe działania DK „Miś”, obiecali wsparcie i składali na ręce kierownika placówki Pawła Wyrzykiewicza życzenia dalszej owocnej działalności. Ksiądz Sajnóg poświęcił nową placówkę.

A my życzymy kierownikowi i pracownikom „Misia” takiego przepływu uczestników zajęć i gości, jak kiedyś przez zakładową portiernię.

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 12/2017, 27 lipca 2017