DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ursusowska Liga Siatkówki – Podsumowanie sezonu 2018

Dzielnica Ursus od kilku lat, na początku każdego roku zamienia się w serce stołecznej amatorskiej siatkówki. Dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, a dokładnie Zespołu Sportu i Rekreacji, w tegorocznej edycji mogło wziąć udział aż 56 żeńskich i męskich zespołów.

Początek rozgrywek odbywa się zawsze na zasadzie gier w grupach eliminacyjnych. Wyjątkiem jest jedynie ekstraklasa, która składa się z 10 zespołów, a do tego elitarnego grona można się dostać tylko wygrywając pierwszą ligę lub grając w turnieju barażowym na koniec sezonu. 

Tegoroczne rozgrywki rozpoczęły się na początku stycznia w 6 męskich oraz 4 żeńskich grupach eliminacyjnych, w których zespoły walczą o I i II Ligę męską oraz I i II Ligę żeńską. Mecze rozgrywane były systemem do dwóch wygranych setów każdy do 25 pkt, a nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie związkowi. Rozgrywki trwały przez 4 miesiące, a turnieje finałowe o mistrzostwa wszystkich lig oraz turnieje barażowe odbyły się w maju.

Miejscami rozgrywek były obiekty sportowe Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich 47 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga.

Tegoroczna edycja była wyjątkowo wyrównana na każdym etapie gier, a dzięki wysokiemu poziomowi spotkań trybuny były licznie zapełnione. 

Zachęcamy do śledzenia naszego funpage oraz strony www.liga-ursus.siatkowka.org,
na których - jak zawsze pod koniec roku - zamieszczamy informacje o starcie nowej edycji.

MS 11/2018, 14 czerwca 2018