DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Spotkania ze Stowarzyszeniem Autorów Polskich – dla każdego!


19 października br. w Ośrodku Kultury „Arsus” w sali klubowej odbył się kolejny warsztat literacki twórców Stowarzyszenia Autorów Polskich. Uczestnicy, jak co miesiąc, prezentowali swoją twórczość, wzajemnie się inspirując i dzieląc konstruktywnymi komentarzami.

Mile widziana jest każda osoba

Dla wszystkich nieobecnych mamy dobrą wiadomość – spotkania odbywają się regularnie raz w miesiącu (w trzeci czwartek każdego miesiąca) i każdy może do nich dołączyć – zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Następne spotkanie jest zaplanowane na 16 listopada 2017 r.

Nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia, nie trzeba być nigdzie zrzeszonym, nie ma konieczności uczestnictwa w każdym spotkaniu – dla chcących pisać nie ma tu absolutnie żadnych ograniczeń. Wystarczy, właśnie, chęć pisania i podzielenia się swoją twórczością. Mile widziany jest każdy gatunek literacki, mile widziana jest każda osoba.

Program przygotowała i prowadzi pisarka i publicystka Janina Wielogurska, która chętnie zagłębia się w utwory przygotowane przez uczestników, opatrując je życzliwym i równocześnie wartościowym komentarzem. Uczestnicy spotkań podejmują ciekawe, oryginalne, nierzadko bardzo osobiste tematy. Powstałe utwory często wydają oni w postaci np. własnych tomików poetyckich. Niektórzy autorzy mają na swoim koncie już kilka takich tomików, czego im serdecznie gratulujemy.


Wydaj własny tomik

Każde spotkanie ma swój własny motyw przewodni. Cechują się one wysoką różnorodnością. Takim tematem nadrzędnym bywa często sam gatunek literacki – jak dotychczas autorzy koncentrowali się w tym zakresie na bajkach, nowelach i opowiadaniach, zaś w najbliższych miesiącach przyjrzą się bliżej satyrze czy poezji zagranicznej. Innym motywem są rocznice ważnych wydarzeń historycznych (jak np. Powstanie Warszawskie) czy święta kalendarzowe (Dzień Zaduszny czy Wigilia).


Weź udział w konkursie

Uczestnicy warsztatów często próbują swoich sił w różnorodnych konkursach literackich. W konkursach mogą wziąć udział młodzież i dorośli z całej Polski, niezależnie czy są zrzeszeni w organizacjach literackich czy też nie.

Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 13 grudnia br. podczas IV Festiwalu Poezji im. Zbigniewa Jerzyny w Ośrodku Kultury „Arsus”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału zarówno doświadczonych literatów, jak i początkujących debiutantów. Warto podzielić się z innymi swoją twórczością, wyjąć spisane przez nas kartki z przysłowiowej szuflady i dać im szansę na zaistnienie. Nie musisz być Mickiewiczem, żeby tworzyć. A może – kto wie – może drzemie w Tobie kolejny Mickiewicz?


Marlena Hess

MS 18/2017, 16 listopada 2017


zdj. ARCHIWUM SAP

UWAGA! Można wziąć jeszcze udział w II Ogólnopolskich Konkursach Literackich im. Zbigniewa Jerzyny i Juliana Tuwima. Wystarczy przesłać wiersze swojego autorstwa na adres: Stowarzyszenie Autorów Polskich – Oddział Żyrardów (ul. Parkingowa 30, 96-300 Żyrardów) do 30 listopada (koniecznie z nazwą konkursu).