DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

• Odsłon łącznie: 0
facebook

Sportowy Ursus

OGÓLNOPOLSKI VI PUCHAR KRAJNY I PAŁUK W KARATE WKF

Zawodnicy Atemi Warszawa 28 kwietnia rywalizowali w zawodach Karate WKF w Paterku. Rywalizować pojechało z Ursusa aż 15 zawodników. Zdobyli łącznie 19 medali – 9 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Dzięki wysokiej dyspozycji tego dnia naszych karateków uplasowaliśmy się na 2 miejscu na 24 zespoły w Generalnej Klasyfikacji Klubowej. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju zdobył Łukasz Sulejczak.

UKS CZTERNASTKA

Została zakończona Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 w szachach. Miło nam poinformować że Jonasz Baum w kategorii chłopców do lat 14 zajął 3 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Wojciech Haliniak zajął 41 miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 12, Zuzanna Rejniak uplasowała się na 12 miejscu, a Katarzyna Pastuszko 29. W kategorii chłopców do lat 12 Szymon Pancewicz zajął 29 miejsce, a Marek Kycia 44.

3 TURNIEJE UKS ISKRY WARSZAWA

W końcówce kwietnia nasza drużyna rozegrała trzy turnieje. Jako pierwszy odbył się turniej w Żyrardowie. Walczyliśmy w dwóch kategoriach: dwójkach dla roczników 2008–2007, gdzie reprezentowała nas jedna drużyna Jakub Jamroż i Jakub Janiak oraz w trójkach, rocznik 2006–2005 gdzie reprezentowały nas dwie drużyny Bartosz Wójcik, Oliwier Kicka, Mateusz Janiuk oraz Jakub Gryszkiewicz, Jakub Wieruszewski, Maciej Matuszewski. Dwie pierwsze drużyny zdobyły wysokie 4 miejsce w turnieju. Za nami jest także organizowany przez UKS Iskra Warszawa cykl turniejów „trójek” dla rocznika 2006. Był to ostatni turniej eliminacyjny, przed wielkim finałem, który odbędzie się 16 czerwca. Z czterech wystawionych przez nas zespołów najlepiej zaprezentowała się Iskra IV w składzie Adrian Kapelko, Kacper Glegoła oraz Franek Draganek grająca w drugiej lidze. Ostatnim turniejem była rywalizacja naszych najmłodszych zawodniczek. Dziewczęta brały udział w II Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dwójek IRZYK CUP. Nasz klub reprezentowały dwie dwójki: Alicja Gajewska i Julka Ruszczyk, które zajęły 4 miejsce oraz Tosia Perkowska i Zuzia Rataj – miejsce 6.

PIKINIK RODZINNY SP4

12 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Walerego Sławka 19 odbył się Piknik Integracyjny. Tego dnia było przygotowanych kilkanaście stoisk z rożnymi atrakcjami dla najmłodszych, ale nie tylko – pokaz broni i ekwipunku żołnierza, różne gry i zabawy. Rodzice przygotowali ciasta, którymi po świetnej zabawie można było podładować akumulatory. Szkoła przygotowała pokazy judo, tańca oraz indywidualne występy muzyczne dzieci uczących się na co dzień w szkole.

IX GRAND PRIX ŚLĄSKA POLSKO-CZESKIEGO

W Głubczycach odbyły się kolejne zawody, tym razem pod patronatem Polskiej Unii Karate, w których brało udział 228 zawodników z 22 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Zdobyliśmy 4 medale z 5 wystawionych zawodników. Drużyna kata juniorów zdobyła złoto, w kata srebro, w kumite juniorek złoto, a w kumite kadetek srebro.

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ POD WAWELEM w akrobatyce sportowej

W Krakowie w zawodach wzięły udział trzy nasze trójki dziewcząt. W rywalizacji wzięli udział najlepsi zawodnicy z całego kraju, reprezentanci Polski oraz goście z zagranicy. Nasze zawodniczki pod wodzą trenerki Natalii Piróg zajęły 2 miejsce w kategorii Youth – Jagoda Rybicka, Maria Woloszyn, Zofia Rogala. W kategorii 11–16 lat 5 miejsce zajęły –Julia Rybicka, Gabriela Podleś, Małgorzata Świderek, a w kategorii 12–18 lat 4 miejsce – Maja Mickiewicz, Karolina Kawalec, Emilia Tomaszuk.

LEGIA POKONANA

12 maja na własnym boisku KS Ursus podejmował drużynę rezerw warszawskiej Legii w ramach III ligi grupy I. Zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na nudne spotkanie, a tym bardziej na końcowy rezultat zawodów – Traktorki wygrała 3:1. Mecz obfitował w wiele składnych akcji, przez co bramkarze mieli sporo pracy. Wynik odzwierciedla przebieg wydarzeń boiskowych – nasza drużyna była stroną dominującą przez całe spotkanie.