DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Rozbudowa przedszkola „Gąski Balbinki” na finiszu

Dobiegają końca inwestycje z zakresu oświaty, które obecnie realizuje dzielnica. Nowe placówki będą gotowe na przyjęcie uczniów i przedszkolaków 1 września br. Na terenie rozbudowy przedszkola przy ul. Gąski Balbinki rozpoczęły się prace wykończeniowe. Niedługo przedszkole wzbogaci się o sprzęt, meble i pomoce dydaktyczne.

W rezultacie prowadzonej inwestycji budynek przedszkola został powiększony o nowe skrzydło (440 mkw.) dla 75 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zastosowano w nim nowatorskie rozwiązania, m.in. elektryczne żaluzje oraz akustyczne sufity, które zmniejszą odczuwalny poziom hałasu w budynku.

– Chciałabym, aby to rozwiązanie stało się standardem w budowanych i modernizowanych placówkach oświatowych na terenie naszej dzielnicy – mówi burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

W obiekcie znajdą się sale z osobnymi sypialniami oraz przeszklony ogród zimowy. Obydwa te rozwiązania znacznie zwiększą komfort przebywania w  placówce.

Każdy nowy oddział składał się będzie z sali zajęć, łazienki wyposażonej w 3 kabiny, prysznic z brodzikiem oraz umywalki, magazynku na pościel, leżaki i materiały edukacyjne, zaplecza kuchennego, a także pomieszczenia porządkowego. W każdej sali znajdzie się także nowoczesny kącik zabaw dla maluchów. Istniejąca część przedszkola ulega przebudowie. Sale oddziałowe od strony południowo-zachodniej w nowym roku przedszkolnym będą szatnią dla wszystkich dzieci, a korytarzyk i łazienka zewnętrzna, przebudowane będą na korytarz łączący część istniejącą z nowym budynkiem. Stara szatnia zostanie przekształcona na salę integracji sensorycznej oraz korytarz. Blok żywienia będzie unowocześniony i dostosowany do obsługi większej liczby dzieci.

Z założenia przedszkole ma spełniać najwyższe standardy jakości – wszystko dla wygody najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku oraz prace przy zagospodarowaniu terenu zewnętrznego i odtworzeniu placu zabaw. Kolorowa elewacja ma zachęcać do przebywania dzieci w placówce. Podobnie jak sale oddziałowe, które będą inspiracją do kreatywnych zabaw i nauki.

Nowe skrzydło budynku to dodatkowa przestrzeń, w której dzieci będą czuły się swobodnie. Po zakończeniu przebudowy, przedszkole „Gąski Balbinki” pomieści aż 200 dzieci.

Wartość inwestycji to ok. 7 mln 650 tys. zł.

MS 11/2018, 14 czerwca 2018