DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Rozbiegany Piastów

We wtorek, 20 marca, po godzinie 19.00 zastałem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piastowie grupę osób w sportowych strojach. Zaskoczyło mnie, że były wśród nich dzieci, jak również osoby w sile wieku. Okazało się, że to piastowianie przygotowują się do treningu przed kolejnym biegiem historycznym – Biegiem Polskiego Państwa Podziemnego.

Jak powiedział Paweł Krochmal, zatrudniony przez MOSiR na stanowisku trenera grupy Rozbiegany Piastów, na zajęcia przychodzi zazwyczaj 20 do 30 osób. Grupa powstała przede wszystkim po to, żeby przygotowywać się do startów w Piastowskich Biegach Historycznych, ale również w celu popularyzacji biegów w Piastowie. Uczestniczą w nich osoby w wieku od 7 do przeszło 50 lat. Na wszystkich zajęciach ćwiczą rozgrzewkę i bieganie, ale są też ćwiczenia sprawnościowe, brzuszki, przysiady, wyskoki, interwały, podbiegi, przebieżki, także biegi dłuższe. Kiedy było –15oC to ćwiczyli w budynku, ale przy takiej temperaturze jak dziś (niewiele poniżej zera), trening odbywa się w terenie.

Pan Paweł (prywatnie – biega i trenuje innych, mieszka w Warszawie) zajmuje się nie tylko ćwiczeniem piastowskiej grupy. W niedzielę 11 marca wziął udział w pierwszych w tym roku zawodach – piastowskim Biegu Żołnierzy Niezłomnych, którego został zwycięzcą. Razem z nim pobiegli m.in. obecni na wtorkowym treningu: Wanda Przybylak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Rafał Nowakowski – piastowski radny i najmłodsza biegaczka, siedmioletnia Ala, która w niczym nie ustępowała starszym koleżankom i kolegom, a zaangażowaniem w ćwiczenia dawała wręcz przykład.


Tekst i zdjęcia: Jacek Sulewski

MS 6/2018, 29 marca 2018