DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

URSUS. Koncert w Ośrodku Kultury ARSUS

Renata Przemyk Akustik Trio


10 marca w Ośrodku Kultury „Arsus” miało miejsce duże wydarzenie. Renata Przemyk wystąpiła z koncertem „Akustik Trio”. Ten projekt gwiazda prezentuje na scenach całej Polski już siódmy rok.

To kameralny projekt, który tworzą oprócz wokalistki świetni instrumentaliści. Artystce towarzyszyła Wiktoria Chrobak, grająca na instrumentach perkusyjnych, Piotr Wojtanowski grający na basie i gitarze akustycznej, oraz Grzegorz Palka na głównej gitarze akustycznej. Artyści zaprezentowali znane utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Te – kiedyś lubiane, lecz nieco zapomniane, ale także piosenki z najnowszej płyty „Rzeźba Dnia”. Czysta akustyczna forma utworów emanowała emocjami i energią. Dzięki pięknemu głosowi, wspaniałej dykcji artystki oraz nowej aranżacji słuchacze doskonale odbierali pełen przekaz treściowy i emocjonalny. W koncert włączone były inteligentne, dowcipne dialogi między Renatą Przemyk i Piotrem Wojtanowskim, będące doskonałym uzupełnieniem tekstów piosenek. Artystka siedziała, otoczona wieloma akcesoriami i gadżetami, z których część była przez nią wykorzystywana, zmieniała fryzurę oraz... buty. Wszystkie elementy koncertu układały się w zamkniętą, przemyślaną całość, która dla wrażliwego odbiorcy była głębokim, duchowym przeżyciem. Toteż reakcja publiczności była wyjątkowa. Artyści dostali owację na stojąco i dwukrotnie bisowali. Nie zabrakło jednego z pierwszych przebojów artystki „Babę zesłał Bóg”, ale w zupełnie nowej, świetnej aranżacji.

Czwarta pod względem wielkości sala widowiskowa stolicy (500 miejsc) została prawie całkowicie wypełniona. Po koncercie Renata Przemyk długo podpisywała zakupione przez fanów płyty, a z wieloma pozowała do wspólnych zdjęć.

Tekst i zdjęcia  Jacek Sulewski