DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Puchar Ursusowskiej Ligi Piłki Nożnej – Zima 2018

Zakończyły się kolejne rozgrywki o Puchar Ursusowskiej Ligi Piłki Nożnej - Zima 2018 w piłkę nożną. Do tegorocznej edycji przystąpiło 31 drużyn, które zostały podzielone na 8 grup po 4 zespoły w każdej grupie wyjątkiem była jedna grupa w której występowały 3 zespoły, awans z grupy uzyskiwały drużyny z 1 i 2 miejsca.

W fazie pucharowej występowały następujące drużyny: WPR, Spokojnie, BTB, Marines, Ochota, Zuzia jest w Grecji, Gladiators, Podaj Wynik, Strefa Xero, FC Cosmos, Włochowski Szpont, Sevroll United, Sparta, Dzikie Węże, Liderzy i White Fighters.

Mecze w 1/8 finału nie przyniosły zbyt wielu niespodziewanych rezultatów.

Patrząc na wyniki tych spotkań jedynym nieoczekiwanym rozstrzygnięciem było zwycięstwo drugoligowego zespołu „WPR” nad pierwszoligowym „Spokojnie” aż 4:1. Ćwierćfinały natomiast dostarczyły wielu emocji, zwycięzcę meczu pomiędzy „Marines” a „WPR” wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy „Marines”. Ze spotkania na spotkanie na czarnego konia rozgrywek wyrastał zespół „Gladiators”, trzecioligowa ekipa w ćwierćfinale pokonała pierwszoligowca „Zuzia jest w Grecji” aż 3:0.

W półfinałowym pojedynku stanęli naprzeciwko siebie przedstawiciele 3 ligi czyli „Gladiators” i „Marines”. Pojedynek trzecioligowców zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu „Gladiators”. W drugim półfinale spotkały się ze sobą drugoligowy „Włochowski Szpont” oraz dotychczasowy zwycięzca wszystkich edycji zespół „Sparta”. Spotkanie było bardzo emocjonujące i niespodziewanie zakończyło się zwycięstwem „Włochowski Szpont” 2:0, tym samym obrońcy tytułu musieli obejść się smakiem i pozostała im walka o 3 miejsce w turnieju. W meczu o 3 miejsce górą okazała się „Sparta” pokonując po serii rzutów karnych „Marines” 4:4 (2:3 k.). Zwycięstwo w pucharze ULPN zanotowała drużyna „Gladiators”, która po rzutach karnych wygrała z zespołem „Włochowski Szpont” 1:1 (2:1 k.).

Zwycięzcom turnieju serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rozgrywkach.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji ULPN – Wiosna 2018.


MS 4/2018, 22 lutego 2018