DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Kryta trybuna na stadionie KS Ursus

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r. na stadionie KS Ursus bezpośrednio przed meczem ligowym z Sokołem Ostróda odbyło się uroczyste przyjęcie nowego zadaszenia nad trybunami.

Zadaszenie powstało w wyniku głosowania mieszkańców na projekt „Wybudowanie zadaszenia trybuny stadionu OSiR Ursus przy ul. Sosnkowskiego 3” w III edycji budżetu partycypacyjnego. Na ten projekt zagłosowało 470 mieszkańców. Koszt wybudowania zadaszenia to 367 000 zł. Na trybunie głównego boiska około 400 miejsc jest obecnie pod dachem. Cała trybuna jest w niebiesko-pomarańczowych barwach KS Ursus.

Specjalnym bonusem dla kibiców było tego dnia bezpłatne wejście na stadion. Być może było to jedną z przyczyn zapełnienia w dużej części miejsc siedzących. Przybyli m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, Zastępca Burmistrza Wiesław Krzemień, dyrektor OSiR Ursus Sławomir Luliński, Prezes Klubu KS Ursus Paweł Wysocki, kierownik zespołu Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursus Norbert Pyza, przewodniczący klubu radnych PO Dariusz Pastor, radna Jolanta Dąbek. Było też wielu członków KS Ursus z czasów, kiedy był jeszcze RKS-em i wiernych kibiców, pamiętających tamte czasy. Był też najważniejszy gość – autor projektu zadaszenia trybuny – Jarosław Łowicki. Ten rodowity ursusiak od siódmego roku życia trenował w RKS Ursus. Zawsze był związany ze środowiskiem zawodników i kibiców. Projekt konsultował z prezesem Wysockim i zarzadem klubu. Całym sercem zaangażował się w rozpropagowanie projektu i, jak powiedział, jest to zasługa ludzi, którzy zagłosowali, a on jest szczęśliwy że się udało. Zapytałem Pana Jarosława, czemu według niego na mecze „Traktorków” przychodzi często zaledwie kilkadziesiąt, czasem kilkaset osób.

Uważam, że zbyt mało obecnych ursusian identyfikuje się ze swoją miejscowością i drużyną. W Warszawie są 2 kluby (Legia i Polonia) na najwyższym poziomie krajowym. Z nimi nie możemy się równać. Mam nadzieję, że wrócą jeszcze czasy „Traktorków”, grających w II lidze, chociaż wymaga to m.in. dużych nakładów finansowych. Ogromne nadzieje pokładam w młodzieży i jej szkoleniu. Nasza Akademia piłkarska skupia ok. 600 dzieci i młodzieży. A finansowo może pomogą władze i, mam nadzieję, sponsorzy.

Burmistrz Kierzkowska, zabierając głos, wyraziła m.in. nadzieję, że teraz wszystkie mecze będą się odbywały przy znacznie liczniejszej publiczności, ponieważ nawet przy opadach nie będzie ryzyka zmoknięcia, natomiast wiceburmistrz Krzemień zaznaczył rolę dyrektora Lulińskiego, który w ostatnich latach stale poprawia wizerunek ursuskiego stadionu.

Tekst i zdjęcia: Jacek Sulewski

MS 7/2018, 12 kwietnia 2018