DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Piastów


Hufiec ZHP dla WOŚP


Jak co roku Hufiec ZHP Piastów zorganizował Sztab na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznym Szefem Sztabu została Skarbniczka Hufca pwd. Agnieszka Jarosz, a Burmistrz – Pan Grzegorz Szuplewski objął całe wydarzenie honorowym patronatem. Zebraliśmy w sumie 29.718,37 zł.

W organizację 26 Finału włączyli się również inni instruktorzy i harcerze naszego Hufca, strażacy z piastowskiej OSP, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego Dyrektor Panią Wandą Przybylak.

Jeszcze przed Finałem, w piątek kwestowaliśmy na imprezie zamkniętej jaką był bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 3.

W niedzielę na ulice wyruszyło 34 wolontariuszy z puszkami: 3 drużyny harcerskie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osoby prywatne.

Oprócz nich, kilka osób kwestowało w Miejskim Ośrodku Kultury.

Nowością jaką zaproponowaliśmy mieszkańcom był terminal do kart płatniczych, w który wyposażona była wolontariuszka przyjmująca wpłaty za wylicytowane przedmioty.

W tym roku licytowaliśmy oprócz gadżetów przekazanych nam przez Fundację WOŚP przedmioty od darczyńców - ponad 20 lokalnych firm, biblioteki miejskiej oraz osób prywatnych. Z licytacji udało się nam uzyskać kwotę 3650 zł. Oprócz licytacji odbywającej się w sali kinowej MOK, na scenie swój program artystyczny zaprezentowały cztery przedszkola miejskie oraz solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury. Konferansjerką i prowadzeniem licytacji zajęli się instruktorzy i harcerze piastowskiego Hufca ZHP. Wspólnie z naszym Sztabem w Miejskim Ośrodku Kultury swoje wydarzenia zorganizowały:

  • Półki do Spółki – można było u nich wymienić niepotrzebne już książki na inne

  • Graty z Chaty – tu każdy mógł przynieść zbędne, ale nie zniszczone rzeczy, a w zamian wybrać sobie coś innego.

  • PKP czyli Piastowski Klub Planszówkowy – można było przyjść całą rodziną pograć w planszówki.

Oczywiście można było też wrzucić coś do puszek i dostać serduszko.

W MOK mieliśmy jeszcze dwa stoiska obsługiwane przez instruktorów i harcerzy Hufca: punkt rejestracji dawców szpiku i „pchli targ”, który przyciągał głównie dzieci. Za datek do puszki można było wybrać sobie mniejszy lub większy drobiazg lub słodkie serduszko z musu owocowego – dar od Cukierni Olczak i Syn.

Mieliśmy w tym roku również sponsorów, dzięki którym nasi wolontariusze i komisja licząca cały dzień pieniądze z puszek nie byli głodni. Piekarnia Swojskie Wypieki i piastowski Top Market zapewnili produkty do przygotowania kanapek, a piastowska Pizzeria Corrado zapewniła obiad dla Sztabu.

Wieczorem na placu OSP dzięki strażakom zapłonęło ognisko dla mieszkańców. Oprócz pieczenia kiełbasek mieliśmy jeszcze piękny tort w kształcie serca przygotowany przez Cukiernię Olczak i Syn.

Na koniec, o godzinie 20:00 zebrani na placu OSP mogli obejrzeć przygotowany przez strażaków na Światełko do Nieba pokaz fajerwerków.

Agnieszka Jarosz

MS 2/2018, 25 stycznia 2018