DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE
21 października 2018 r.

Głosowanie czas zacząć

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019

Mieszkańcy sami zdecydują, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu partycypacyjnego. W Ursusie w puli jest 1,7 mln złotych – w głosowaniu wybieramy projekty w jednym z dwóch obszarów, w obu spośród 26 propozycji, każdorazowo do limitu 850 tys. zł.

Głosowanie odbędzie się w dniach 15–30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Warszawy (nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim) może wybrać projekty, które uważa za najbardziej ciekawe i potrzebne do realizacji.

 

W jaki sposób można zagłosować?

  • przez Internet – na stronie app.twojbud­zet.um.warszawa.pl – aby zagłosować musisz mieć dostęp do adresu e-mail. Na podany adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który umożliwi Ci zagłosowanie.

  • papierowo – wypełniając kartę do głosowania. Przyjdź do urzędu dzielnicy lub innego wyznaczonego punktu do głosowania. Otrzymasz tam kartę z propozycjami pomysłów. Możesz zagłosować na miejscu – będzie tam również pracownik urzędu, który może Ci pomóc. Przed oddaniem wypełnionej karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości.

Na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wyznaczone zostały dwa stałe punkty do głosowania:

  • Urząd Dzielnicy Ursus – Wydział Obsługi Mieszkańców, pl. Czerwca 1976 r. nr 1; w dniach 15–30 czerwca 2018 r. (dni robocze);

  • Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, ul. Plutonu AK „Torpedy” 47; w dniach 16, 18––23 oraz 25–29 czerwca
    2018 r.

Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, ale ich łączny koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty przeznaczona na realizację projektów w danym obszarze, czyli 850 tys. zł. Przed głosowaniem warto zapoznać się z projektami i poważnie rozważyć swój wybór.

Lista projektów bp w dzielnicy Ursus w kolejności zamieszczenia na kartach do głosowania.

MS 11/2018, 14 czerwca 2018