DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dzieci w ożarowskim ratuszu

Czy będzie w Ożarowie dinopark, czy bycie burmistrzem jest łatwe, czy chciał pan kiedyś zrezygnować z funkcji,  jakim był pan uczniem w szkole … to tylko niektóre z pytań, które usłyszał od dzieci i młodzieży Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.


30 maja ożarowski ratusz odwiedziło prawie siedemdziesięcioro przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Okazją do spotkań był oczywiście, obchodzony w Polsce od 1950 roku, Dzień Dziecka.

Wizyta w urzędzie dla młodych mieszkańców gminy była sporym przeżyciem.  Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od wizyty w gabinecie burmistrza, gdzie dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po najważniejszym pomieszczeniu w urzędzie. Szeptem wymieniały swoje spostrzeżenia. Nic nie umknęło ich uwadze, mogły też usiąść w fotelu burmistrza i wczuć się w jego pracę.  Kiedy już ochłonęły, burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go pytaniami. Kolejną częścią odwiedzin była dyskusja na przeróżne tematy w sali konferencyjnej, w której na tę okazję pojawiły się pufy i kolorowa wykładzina. W przyjaznej atmosferze zainteresowani spotkaniem uczestnicy zadawali jeszcze wiele pytań na tematy wbrew pozorom, często niedziecinne i niełatwe.  Poruszano kwestie przyszłości gminy, planowanych inwestycji, specyfiki pracy na kierowniczym stanowisku oraz zupełnie osobiste wątki, np. czy burmistrz lubi jeździć na rowerze lub, czy był grzeczny w przedszkolu. Przedszkolaki po ciekawej dyskusji przekazały na ręce burmistrza rysunkowe plany zagospodarowania gminy swoich marzeń.

Kolejną grupą były dzieci i młodzież z podstawówek i gimnazjum. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej, a jego uczestnicy mogli poczuć się jak podczas spotkania z dorosłymi mieszkańcami gminy.  Młodzi ludzie pytali o wszystko: o pracę zawodową, sprawy gminne oraz kwestie osobiste. Zadawane pytania były przemyślane i dotykały często aktualnych problemów gminy oraz planów rozwoju poszczególnych jej części.

– Chciałbym podziękować wszystkim młodym mieszkańcom oraz ich opiekunom, którzy odwiedzili dzisiaj nasz urząd. Spotkania te były dla mnie bardzo cenne, wiem więcej o oczekiwaniach najmłodszego pokolenia, które jest dla mnie bardzo ważne i staram się zawsze myśleć o nim przy przygotowywaniu planu inwestycyjnego. Starałem się odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania, co chwilami nie było łatwe… Być może był wśród nich przyszły burmistrz? –  tak spotkanie podsumował Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Podczas wizyty w urzędzie towarzyszył gościom fotograf, dokumentując te chwile na zdjęciach. 

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim 

Zdjęcia: M.Turkas

MS 11/2018, 14 czerwca 2018