DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wymiana kotłów grzewczych z dopłatą z budżetu gminy. Informacja o naborze w 2021 r.

Zakończyliśmy tegoroczną edycję programu wymiany kotłów grzewczych z dopłatą z gminnego budżetu. Od momentu powstania idei gminnego wsparcia na ten cel (edycja 2017 r., edycja 2019 r., edycja 2020 r.) udało się wymienić 324 stare źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne zestawy grzewcze.
Zainteresowanie ze strony mieszkańców działaniami mającymi realny wpływ na polepszenie stanu jakości powietrza nie słabnie, dlatego informujemy o podjęciu decyzji o kontynuacji Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki w nachodzącym 2021 roku.

Nabór wniosków do udziału w Programie ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki – edycja 2021, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli możliwość wymienić dotychczas użytkowane, nieekologiczne kotły grzewcze rozpocznie się w lutym 2021 r. Dokładna data naboru do kolejnej edycji Programu zostanie podana w styczniu.

Dokumentacja dotycząca przyszłorocznego naboru (regulamin wraz z drukiem deklaracji uczestnictwa) będzie opublikowana na stronie internetowej www.ozarow-mazowiecki.pl
w zakładce STREFA MIESZKAŃCA/
/WYMIANA KOTŁÓW GRZEWCZYCH. Wersja papierowa dostępna będzie także w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Kolejowej 2.

Jednocześnie informujemy, że Samorząd Województwa Mazowieckiego prowadzi konsultacje społeczne z przedstawicielami gmin, na temat możliwości zaostrzenia przepisów tzw. „Uchwały antysmogowej”, które mogą doprowadzić do całkowitego zakazu ogrzewania gospodarstw domowych za pomocą kotłów na paliwa stałe już w przeciągu najbliższych kilku lat. Dlatego do składania Deklaracji uczestnictwa w Programie ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki – edycja 2021 zachęcamy w szczególności osoby, które posiadają kotły na paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, drewno).

Wszelkich informacji na temat Programu udzielają pracownicy Referatu Funduszy Zewnętrznych:

  • kontakt telefoniczny: 22 731 32 28 (w środy 10.00–18.00, w pozostałe dni tygodnia w godz. 8.00–16.00),

  • kontakt e-mailowy:
    rfz@ozarow-mazowiecki.pl

Referat Funduszy Zewnętrznych
MS 22/2020, 17 grudnia 2020