DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Urzędnicy w szlachetnym czynie

Za nami już XVIII edycja Szlachetnej Paczki. W tym roku po raz czwarty z rzędu pracownicy Urzędu Miejskiego w Piastowie wybrali Rodzinę, którą zechcieli wspomóc przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

W tym roku wybór padł na młodą mamę, samotnie wychowującą czteroletnią córeczkę. Tak jak w poprzednich latach dzięki hojności i ogromnemu sercu pracowników Urzędu oraz lokalnych firm (Grupa Creative Sp. z o.o., Piastowskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Małgograf Zakład Poligraficzny, Pogotowie Budowlane LEMAN) wypełniliśmy naszą Szlachetną Paczkę rzeczami, których najbardziej potrzebowała Rodzina.

Wolontariusze opiekujący się Rodziną przekazali w naszym imieniu pralkę i osiem kartonów darów. Opał w postaci drewna będzie dostarczony w przyszłym tygodniu, po przygotowaniu odpowiedniego miejsce na jego składowanie, co także wzięła na siebie firma dostarczająca drewno.

W paczkach znalazły się środki czystości (proszki do prania, mydła, płyn do naczyń, pasty i szczoteczki do zębów, ręczniki jednorazowe), artykuły spożywcze (cukier, mąka, makaron, ryż, płatki kukurydziane, groszek i kukurydza w puszkach, puszki mięsne, nutella, słodycze), artykuły biurowe (papier ksero, bloczki do malowania, farby, pędzelki kredki). Wśród prezentów znalazł się też domek dla lalek, pościel w motywem z bajki Kraina Lodu, książka kucharska, kubki, kubki termiczne, ciepła czapka dla małej Victorii. Przekazaliśmy też kartę podarunkową do sieci sklepów Biedronka doładowaną do kwoty 550,00 zł, którą można wykorzystać na dowolne zakupy w ciągu 12 miesięcy lub do wyczerpania limitu na karcie.

Przekazaniu darów Rodzinie towarzyszyło najpierw ogromne zaskoczenie, a następnie ogromna radość i łzy wzruszenia. Pani Edyta nie mogła wprost uwierzyć, w to, co się dzieje. Dla małej Victorii najważniejszy okazał się domek dla lalek z wyposażeniem i sześcioma laleczkami. Nie chciała też rozstać się z czapką z motywem z wyżej wspomnianej bajki.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom i osobom, które zaangażowały się w stworzenie tegorocznej urzędowej paczki. Cieszymy się, że nasza paczka wywołała uśmiech na twarzach obdarowanych i mamy nadzieję, iż przyczyniła się do tego, że tegoroczne Święta w tej Rodzinie będą spokojne i radosne.

Dorota Luberska
Wydział Finansowy
Urzędu Miejskiego w Piastowie

MS 22/2018, 20 grudnia 2018