DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu

,,Człowiek jest wielki nie przez to , co ma, ale przez to, czym dzieli się z innymi” – słowa św. Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Wolontariatu zorganizowanego 5 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 382 w Dzielnicy Ursus.

Głównym punktem programu było spotkanie z wyjątkową mieszkanką Ursusa – Kingą Najkowską – obecnie pracownikiem działu stypendialno-edukacyjnego w Centrum Myśli Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że Kinga jest aktywną wolontariuszką od ponad 15 lat. Wcześniej związana była, jako wolontariusz i pracownik, z Fundacją Świętego Mikołaja. W swojej pracy łączy zadania biurowe ze współpracą projektową z dziećmi i młodzieżą. Obecnie również działa wolontariacko w ramach programu Big Brothers Big Sisters of Poland oraz regularnie odwiedza w jednym z ośrodków leczniczych starszą osobę. Podczas spotkania w szkole przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z dziećmi przybliżając im ideę wolontariatu. Aktywnie działający szkolny Klub Ośmiu urozmaicił rozmowę z Kingą Najkowską – zaprezentował przedstawienie zachęcające do czynienia dobra, a, przede wszystkim, do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dodatkowo, w opisywanym dniu podczas przerw wolontariusze roznosili po wszystkich klasach pierniczki i inne słodkości, które zostały przygotowane na tę wyjątkową okazję przez rodziców i dzieci.


Podziękowania

Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 382 pragną na łamach naszego Dwutygodnika szczególnie podziękować: Rodzicom i dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej Nr 382, jak również młodzieży należącej do Klubu Ośmiu. Podziękowania kierują również do kadry nauczycielskiej: Jolanty Imrichovej, Joanny Wancerz, Lucyny Trzaskowskiej, Elżbiety Kamińskiej, Renaty Suchta.Agnieszka Gorzkowska

współpraca: Jolanta Imrich

MS 22/2018, 20 grudnia 2018