DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ruszyła budowa parkingu ,,Parkuj i Jedź” w Płochocinie

Rozpoczęły się prace związane z budową parkingu dla tych, którzy na co dzień przesiadają się ze swojego samochodu i kontynuują podróż środkami komunikacji miejskiej, czyli w systemie ,,Parkuj i Jedź”.

W odpowiedzi na rosnący problem braku bezpiecznego miejsca do pozostawienia auta, już w połowie przyszłego roku do dyspozycji mieszkańców udostępnione zostaną 83 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, w tym 6 przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parking dodatkowo wyposażony będzie w dwie zadaszone wiaty ze stojakami na rowery tworzącymi łącznie 40 stanowisk. Wjazd na jego teren zaplanowano z dwóch stron – od ul. Handlowej oraz ul. Długiej. W zakresie prac mieści się nie tylko ogrodzenie terenu, przewidziano również wykonanie oświetlenia i monitoringu.

Realizowana inwestycja jest następstwem podpisanej w sierpniu br. przez Gminę Ożarów Mazowiecki umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa parkingów „Parkuj i Jedź” w gminach Ożarów Mazowiecki i Stare Babice na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego”. Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie łącznie ponad 1,5 mln zł, z czego połowa zasili budżet Gminy Ożarów Mazowiecki.

Mamy nadzieję, że atrakcyjna lokalizacja inwestycji, w pobliżu stacji PKP oraz przystanków autobusowych oraz brak odpłatności za korzystanie z parkingu, wpłynie pozytywnie na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza spowodowanych przez zwiększony ruch drogowy oraz znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców przemieszczających się środkami transportu publicznego.

Agnieszka Jędrzejczak

Referat Funduszy Zewnętrznych

MS 22/2018, 20 grudnia 2018