DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Inwestycyjny rok – podsumowanie

Koniec roku to czas na przeprowadzenie podsumowania przeprowadzonych inwestycji na terenie gminy. Udało się wykonać kilka bardzo ważnych, ze społecznego punktu widzenia zamierzeń.

Już w styczniu rozpoczęliśmy od budowy oświetlenia ulicznego na ulicy Dobrej w Ożarowie Mazowieckim. Oświetlenie typu LED pozwala na bezpieczne poruszanie się po ulicy również w godzinach wieczornych.

W tym roku ruszyła budowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej z obszaru zlewni Bronisze, Jawczyce, Macierzysz w kierunku sieci kanalizacji miasta Warszawy. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy i będzie kontynuowane również w przyszłym roku budżetowym. Inwestycja, po jej wykonaniu, pozwoli zagospodarować ścieki pochodzące ze wschodniej części gminy, oraz w przyszłości daje możliwość rozbudowy i przyłączanie kolejnych mieszkańców.

Ważnym projektem była rozbudowa Szkoły Podstawowej w Święcicach, w ramach której powstał budynek modułowy składający się m.in. z 3 sal lekcyjnych umożliwiających naukę dla około 45 uczniów. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi ٢٠١,٩٥ m2.

W ramach zadań związanych z budową oraz remontami dróg udało się wykonać długo oczekiwaną przez mieszkańców Kręczek, modernizację ulicy Żyznej. Powstała droga o długości około kilometra, umożliwiająca komfortowy przejazd przez zamieszkałą część ulicy, jednocześnie uzupełniając wykonany wcześniej chodnik. Dodatkowo modernizację przeszły ulice Fabryczna w Józefowie, Leśna w Wolicy, ulica Parkowa przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz ulica Duchnicka. Wykonana została również przebudowa skrzyżowania ulic Mickiewicza, Duchnickiej i Orzeszkowej, które, poprzez jego wyniesienie, wpływa na zmniejszenie prędkości poruszających się pojazdów oraz zwiększa bezpieczeństwo w pobliżu Szkoły w Duchnicach.

Rozpoczęto również inwestycje, które kontynuowane będą w kolejnym roku budżetowym, czyli przebudowę skrzyżowania ulic Szkolnej i Nadbrzeżnej wraz z budową mostu i przepustu w ich ciągu oraz rozbudowę ulicy Partyzantów w Ożarowie Mazowieckim.

Gmina przeprowadziła także inwestycje związane z miejscami rekreacji dla dzieci. W pobliżu hali widowiskowo-sportowej w Kręczkach powstał tor rowerowy typu Pumptrack, który pozwala na jazdę rowerem, hulajnogą lub na rolkach po bandach i muldach. Kolejną inwestycją była rozbudowa placu zabaw znajdującego się przy Parku Ołtarzewskim.

Zrealizowaliśmy również wiele mniejszych inwestycji. Wykonywane są też projekty umożliwiające rozpoczęcie nowych zamierzeń w kolejnych latach budżetowych.

Mimo trudności związanych z pandemią udało się zrealizować większość projektów przewidzianych na bieżący rok kalendarzowy. Łączna kwota wydana na wszystkie inwestycje to ok. 19 mln zł.

Piotr Kuśmierczyk

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów
MS 22/2020, 17 grudnia 2020
Ulica Fabryczna w Józefowie po modernizacji.
Tor rowerowy typu Pumptrack w Kręczkach
Rozbudowana Szkoła Podstawowa w Święcicach.