DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

II Gala Misji Społecznej Sklepu Bonna

W Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyła się uroczysta Gala, podczas której Kapituła przyznała utalentowanej piastowskiej młodzieży nagrody rzeczowe wspierające rozwój pasji. Wydarzenie uświetniła swoim występem Izabela Trojanowska.

Idea, której można tylko przyklasnąć

W II Gali Misji Społecznej Sklepu Bonna wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, członkowie Kapituły Misji Społecznej – Anatol Świeżak (Prezes Zarządu Hali Wola i Przewodniczący Kapituły) oraz Wanda Przybylak (Dyrektor Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie), dyrektorzy piastowskich szkół (Urszula Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej nr 1, dyrektor Stanisław Siekierko wraz z zastępczynią Agnieszką Krawczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 4), Łucja Skiba (członek Zarządu Hali Wola, kierownik Działu Marketingu), Danuta Smolińska (kierownik sklepu Bonna) oraz pełna sala widzów i młodych, uzdolnionych dzieci.

Wsparcie dzięki zakupom

Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski podkreślił wyjątkowość wieczoru, jaki tworzyły przede wszystkim młode talenty. Złożył podziękowania za 2 lata istnienia Misji Prezesowi Zarządu Hali Wola. Wyraził radość, że na wsparcie Misji może liczyć wiele utalentowanych młodych ludzi oraz, że idea pomocy wspaniale się rozwija.

Otwierając sklep w Piastowie nie chcieliśmy być tylko komercyjnym przedsięwzięciem (…). Chcieliśmy być częścią społeczności lokalnej (…) i pomyśleliśmy, że powinniśmy coś zaproponować. Tym pomysłem jest właśnie Misja Społeczna. Postawiliśmy sobie za cel wspieranie talentów artystycznych dzieci z miasta Piastowa (…). Czasami jest tak, że dziecko jest zdolne, a nie zawsze ma możliwości rozwijania swoich uzdolnień chociażby dlatego, że rodzice bądź opiekunowie nie mają wystarczających środków finansowych, np. do tego, by kupić instrument, sztalugi do malowania, opłacić zajęcia wokalne itp. Właśnie dlatego chcemy pomóc w tym zakresie, aby uzdolnione dzieci mogły rozwijać swoje talenty – opowiedział o założeniach akcji Anatol Świeżak zapraszając jednocześnie do współpracy. Każdy może zgłosić do Kapituły Misji uzdolnione dziecko lub zasilić konto Misji poprzez zakupy w sklepie Bonna. Punkty zbierane są na specjalnej lojalnościowej karcie. Część z nich można przeznaczyć właśnie na Misję Społeczną.

Nagrody dla piastowskich chórów

Najważniejszymi postaciami wieczoru byli nagradzani młodzi artyści z Piastowa. Pierwsi zaprezentowali się chórzyści ze Szkoły Podstawowej Nr 4, skupieni w formacji Semper Iuvenes, która istnieje od września 2016 roku z inicjatywy dyrygenta Mateusza Mularczyka. Chór pozostaje pod opieką programu Śpiewająca Polska (zdobył w jego ramach Brązowe Pasmo) oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Podczas Gali zaprezentowane zostały dwie pieśni żołnierskie: „Przybyli ułani” i „Szara Piechota”. Po występie chórzyści otrzymali krawaty z logo szkoły. Następnie na scenę wkroczyła Amelka Bartoszewicz – mistrzyni Polski w kategorii disco dance solo do lat 7. Po niej pojawił się Chór szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzony przez Bogdana Nidzgorskiego od 2009 roku. Wokaliści wykonali „Dni, których jeszcze nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty, singiel charytatywny „We are the world” oraz „Śpiewam i tańczę”. Dzięki Misji Społecznej członkowie Chóru otrzymali spódnice chóralne. Widzowie za moment mogli podziwiać kolejną osobę z tytułami mistrzowskimi – Emilię Kozłowską, wicemistrzynię Polski i świata w formacji disco. Pokazała się nieco w innej odsłonie – do jazzowego podkładu „Warszawo ma”.

Wsparcie dla przyszłej artystki i tancerki

Po jej pokazie nastąpiło uroczyste wręczenie przez Kapitułę zestawu profesjonalnych akcesoriów plastycznych Amelii Jaroszuk – od kilku lat z sukcesami bierze ona udział w konkursach, uczęszcza na zajęcia plastyczne do piastowskiego MOK-u. 13-letnia Jaśmina Kaczmarek, po zaprezentowaniu na widowni układu tanecznego do utworu Aurory, również otrzymała wsparcie rzeczowe od Misji Społecznej. Tańczyć zaczęła w klubach osiedlowych w wieku 7 lat. Występowała również w zespole ludowym „Ożarowiacy”. Szybko jednak jej zainteresowania skupiły się wokół modern dance. W połowie 2017 roku na stałe związała się ze Stop & Go w Dzielnicy Ursus, gdzie należy do formacji tanecznej młodzików. Odnosi sukcesy na ogólnopolskich turniejach. W tym roku zdobyła 2 złote oraz 2 brązowe medale na kilku turniejach.

Izabela z widownią na jednej scenie

Już w przerwach między wręczaniem nagród i występami młodych uzdolnionych Piastowian wkroczyła na scenę aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska wraz z Edytą Strzycką – przyjaciółką artystki, wspierającą ją wokalnie. Usłyszeć mogliśmy utwory zarówno z najnowszej płyty wydanej w 2016 r. pod nazwą „Na skos” z tekstami Wojciecha Byrskiego i muzyką Jana Borysewicza („Posłańcy”, „To nic, że cię mam”), jak również starsze, popularne do dziś, przeboje. Już przy kultowym utworze „Wszystko, czego dziś chcę” pod sceną zebrała się spora rzesza wielbicieli artystki, nawet z fanklubu. Na koniec Izabela Trojanowska zaprosiła do tańca na scenę wszystkich chętnych. Najpierw zrobiła głosowanie wśród publiczności, a następnie, zgodnie z życzeniem wykonała „Pieśń o cegle”. Tuż przy wejściu na salę kinową w Piastowie zebrała się kolejka po zdjęcia, płyty i autografy! Na koniec prowadzący Galę zachęcał do przekazywania punktów z zakupów w sklepie Bonna na konto akcji wskazując kod 161.


19 czerwca 2017, po uroczystej sesji Rady Miasta Piastowa i koncercie chóru Gimnazjum nr 4, miała miejsce pierwsza edycja Misji Społecznej Bonny. Wsparcie otrzymało wówczas ośmioro uzdolnionych dzieci z Piastowa. W ich ręce trafiło pięć mikrofonów nagłownych, dwa komplety strojów tanecznych oraz akcesoria plastyczne. Również i tamto wydarzenie relacjonowaliśmy dla Państwa na naszych łamach.
Agnieszka Gorzkowska

MS 21/2018, 6 grudnia 2018

Zdj. Bonna