DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Promujemy nasz region

Chóry z Piastowa i Pruszkowa nagrały płytę

Tej jesieni chóry z Piastowa i Pruszkowa wzięły udział w nagraniu płyty pt. „LUD.owy”, na której zarejestrowano utwór Mieczysława Baumgarta o tym samym tytule. Płyta została wydana przez Stowarzyszenie The Project z Piastowa, a sam projekt był możliwy do zrealizowania dzięki powiatowi pruszkowskiemu, który współfinansował przedsięwzięcie.

W nagraniu wzięły udział: Chór Kameralny Powidoki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie, Chór Dziecięcy Semper Iuvenes ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie, Chór Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Akolada w Pruszkowie oraz zespół instrumentalny złożony ze studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert, podczas którego zrealizowano nagranie, poprowadził dyrygent – Mateusz Mularczyk. Pragniemy podkreślić, że utwór „LUD.owy” miał swoją premierę niespełna rok wcześniej. W 2018 roku Stowarzyszenie The Project zamówiło napisanie wyżej wymienionej kompozycji w ramach realizacji zadania publicznego zleconego przez miasto Piastów, zaś prawykonanie utworu obyło się 24 listopada 2018 roku w Piastowie.

Wydanie płyty jest ważnym osiągnięciem i elementem dorobku artystycznego zarówno dla chórów jak i dla dyrygenta, a płyta ma szansę stać się narzędziem promocji naszego regionu w kontekście działalności na rzecz kultury i sztuki.

Anna Eysymont

Stowarzyszenie The Project

MS 21/2019, 28 listopada 2019