DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Zadbajmy o nasze zwierzaki...


... i już teraz pomyślmy o zbliżających się świętach, sylwestrze i związanych z nim głośnym witaniu Nowego Roku, petardach, fajerwerkach, etc. Musimy pamiętać w tym okresie o naszych czworonożnych milusińskich. Z najnowszych badań wynika, że wiele piesków i kotków boi się głośnych dźwięków, jak np.: grzmoty, petardy. Często lekceważone psie lęki, przeradzają się w fobie, utrudniające normalne funkcjonowanie im i ich opiekunom.

Sondaż przeprowadzony przez królewskie towarzystwo na rzecz prewencji przed okrucieństwem zwierząt (rspca) z Wielkiej Brytanii, wykazuje iż 49% psów ma objawy strachu przed głośnymi dźwiękami, z czego blisko połowa boi się fajerwerków. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że psy starsze prezentują objawy strachu częściej niż psy młodsze. Fobia dźwiękowa może się różnie objawiać. Zwierzęta mogą: drżeć, trząść się, ślinić, mogą mieć rozszerzone źrenice, szukać opiekuna lub chować się, krążyć po domu, próbować uciekać, nieustannie chodzić, a nawet oddawać mocz i kał. Pomyślmy już teraz by nasz czworonożny przyjaciel nie przeżywał tego wszystkiego, kiedy my będziemy radośnie witać nowy rok. Jak sobie z tym problemem radzić? Są działania długoterminowe oparte na terapii behawioralnej. Postępowanie krótkoterminowe oparte na stworzeniu na kilka tygodni przed sylwestrem przyjaznej kryjówki, którą zwierzak polubi. To miejsce powinno być oddalone od okien, zabudowane legowisko najlepiej okryć kocem, w celu wytłumienia kryjówki. Dodatkowo na kilka dni przez spodziewanymi wystrzałami stosujemy leki łagodzące objawy fobii, ważnym jest by nie zwlekać do ostatniego dnia!!! Większość leków potrzebuje kilku dni podawania, by skutecznie ochronić naszego pupila. Ostatnio na rynku polskim pojawiło się kilka nowych leków.

Zapraszamy do Przychodni Dla Psa i Kota w celu doboru najodpowiedniejszego. Nie zwlekajcie do ostatniej chwili!

lek. wet. Rafał Skwarski

specjalista chorób psów i kotów

MS 20/2018, 22 listopada 2018


Przychodnia Weterynaryjna

www.ursusweterynarz.pl

Godziny otwarcia

pon.–pt. 9.00–20.00

sobota 10.00–14.00

niedziela 10.00–13.00

02-495 Warszawa-Ursus

ul. Rynkowa 5

tel. 22 245 31 07


W naszej przychodni

– Od listopada 2018

pieski i kotki przyjmujemy

w 2 gabinetach


Można umówić się na wizytę w dogodnym dla państwa terminie
Przypominamy:
W Europie oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki już od wielu lat popularne wśród właścicieli psów i kotów są abonamenty na opiekę weterynaryjną. Od niedawna również w Polsce powstały firmy, które proponują właścicielom czworonogów szeroką gamę miesięcznych abonamentów. W zależności od rodzaju posiadanego abonamentu, właściciel psa lub kota może – w weterynaryjnych zakładach leczniczych, które nawiązały współpracę z taką firmą – skonsultować, zaszczepić, odrobaczyć, zbadać krew, wykastrować, wysterylizować etc., nie uiszczając opłaty w tymże zakładzie.
Nasza Przychodnia Weterynaryjna „Dla Psa i Kota”, rozpoczęła współpracę z firmą Pet Help (więcej informacji na stronie www.pethelp.pl). Od listopada w Naszej Przychodni można umówić się na wizytę w dogodnym dla Państwa terminie. Dotyczy to szczególnie konsultacji specjalistycznych, takich jak: dermatologia, stomatologia, radiologia, kardiologia, endokrynologia.

Zapraszamy!