DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Hala widowiskowo-sportowa w gminie Ożarów Mazowiecki

Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, gdzie czuć jeszcze zapach farby i niedawno położonego parkietu, z dwupoziomowym holem, salą do fitnessu, torem łuczniczym i boiskiem z certyfikatem UEFA oraz małą restauracją – to kompleks sportowy w Kręczkach-Kaputach wybudowany z myślą o mieszkańcach gminy. W jego skład wchodzi – oprócz hali widowiskowo-sportowej – boisko ze sztuczną nawierzchnią. Bryła budynku jest minimalistyczna, uwagę zwracają duże, przeszklone powierzchnie zapewniające widok z hali na położone obok boisko oraz okalający budynek teren. 16 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej.

Tego dnia po raz pierwszy na widowni zasiedli zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy, razem około 850 osób. Na początku wieczoru głos zabrali m.in.: Andrzej Cichal – Przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Galant – Prezes Spółki zarządzającej obiektem oraz Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego. Podzielili się oni z widownią refleksjami na temat powstawania i realizacji tej inwestycji.

Wieczór uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Macieja Niesiołowskiego, z solistami, którzy wykonywali popularne arie operowe i pieśni operetkowe nagradzane przez publiczność kilkakrotnie „standing ovation”. Publiczność zapamięta na długo również wirtuozowskie interpretacje i fantazje muzyczne w wykonaniu Artura Banaszkiewicza – skrzypka, kompozytora i aranżera, występującego na scenie od piątego roku życia. Koncert poprowadził Jarosław Kret, a jego błyskotliwe anegdoty i dialogi z Maciejem Niesiołowskim były świetnym dopełnieniem tego wieczoru.

Cieszę się, że mamy wreszcie halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia, która jest wyposażona w pełnowymiarowe pola do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Zastosowane rozwiązanie pozwala na jednoczesne prowadzenie zajęć dla trzech niezależnych grup. Myślę, że działalność obiektu będzie różnorodna – od aktywności sportowych, po wydarzenia kulturalne, do organizacji których również jest przystosowana, czego dowodem jest dzisiejszy wieczór. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców do korzystania z nowego obiektu, on jest dla was – tak otwarcie hali widowiskowo-sportowej podsumował Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Mam nadzieję, że już niedługo obiekt ten stanie się miejscem przyciągającym publiczność zarówno atrakcyjnymi zawodami sportowymi i meczami, jak i wydarzeniami kulturalnymi. Wieczór otwarcia pokazał, że muzyka brzmi tutaj bardzo dobrze.

Chętnie usłyszałabym w tym miejscu Michała Urbaniaka lub największe przeboje z musicali Teatru Muzycznego Roma…

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 20/2018, 22 listopada 2018