DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Tak wybraliśmy

I tura wyborów samorządowych wyłoniła znaczną przewagą głosów jedynie kandydata na burmistrza miasta i gminy Ożarów Mazowiecki, którym został dotychczasowy Burmistrz – Paweł Jacek KANCLERZ, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY FORUM SAMORZĄDOWE GMIN. Pozostałych kandydatów z naszego regionu czekała dogrywka w rywalizacji o fotele wójta, prezydenta miasta i burmistrza.

Gmina Michałowice

W I turze wyborów na stanowisko wójta aspirowało tutaj troje kandydatów Leszek Biera (KWW Wybieramy), który uzyskał 1822 głosy (nie przeszedł do II tury) oraz Krzysztof Grabka, dotychczasowy wójt (KWW Przyszłość Gminy) – 3766 głosów i Małgorzata Pachecka (KWW Przyjazna Gmina) – 3870 głosów, którzy stanęli do rywalizacji w II turze wyborów. W dogrywce, 4 listopada, Krzysztof Grabka uzyskał 4070 głosów (48,11%), a Małgorzata Pachecka 4389 głosów (51,89%) i to ona będzie piastowała stanowisko wójta gminy Michałowice przez najbliższe 5 lat.

Prostujemy błędnie podaną w poprzednim numerze informację dotyczącą liczby radnych z poszczególnych komitetów wyborczych:

W gronie 15 radnych w Gminie Michałowice zasiądzie ośmioro kandydatów z KWW Przyjazna Gmina i sześcioro z KWW Przyszłość Gminy oraz jedna kandydatka z KWW Wybieramy.

Pruszków

W Pruszkowie 4 listopada w II turze wyborów na stanowisko prezydenta miasta rywalizowali: dotychczasowy prezydent Jan Starzyński (KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa) i Stanisław Makuch z KWW Wspólnie Pruszków Rozwijamy. Nowym prezydentem został wybrany Stanisław
Makuch, który uzyskał poparcie 10 512 mieszkańców (51,08%). Dotychczasowego prezydenta – Jana Starzyńskiego poparło 10 066 osób (48,92%).

W 23-osobowej Radzie Miasta zasiądzie dziewięciu radnych z Samorządowego Porozumienia Pruszkowa, sześciu z KW Prawo i Sprawiedliwość i po cztery osoby z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i z KWW Wspólnie Pruszków Rozwijamy.

Piastów

W Piastowie 4 listopada do II tury wyborów na stanowisko burmistrza przystąpili: Magdalena Bonarowska z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
i dotychczasowy burmistrz Grzegorz Szuplewski z KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa.

Zdecydowanie większe zaufanie mieszkańców uzyskał Grzegorz Szuplewski – 5300 głosów (68,27%) i to on został wybrany na kolejną kadencję. Kandydatka Koalicji uzyskała 2463 głosy (31,73%).

W 21-osobowej Radzie Miasta zasiądzie dziewięciu radnych z KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa, sześcioro z KW Prawo i Sprawiedliwość, pięcioro z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i jeden radny z KWW Porozumienie dla Piastowa.

(JS)

MS 19/2018, 8 listopada 2018