DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Pruszkowskie Dyktando 2018

12 października, w Sali Widowiskowej gościnnego jak zwykle Spółdzielczego Domu Kultury pisaliśmy drugie już Pruszkowskie Dyktando dla Dorosłych pod honorowym patronatem Prezydenta Pruszkowa – Jana Starzyńskiego.

Pomysłodawczynią dyktanda jest pani Halina Gniadek, realizatorką jej pomysłu, czyli autorką tekstu ( tradycyjnie z elementami pruszkowskimi) podobnie, jak w roku ubiegłym jest pani Katarzyna Zegadło-Gałecka, natomiast fundatorką nagród i głównym organizatorem – Książnica Pruszkowska. Zabawny, ale dosyć trudny tekst czytał wznoszący się na wyżyny profesjonalizmu pan Gerard Położyński, a słuchało go blisko pięćdziesięcioro śmiałków z Pruszkowa, Ożarowa i Legionowa.

Następnie ofiarna grupa nauczycieli szkół pruszkowskich, po wnikliwym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła trójkę zwycięzców.

Nagrodę pierwszą – złote pióro Watermana z okolicznościowym grawerem otrzymał pan Daniel Ziółkowski, nagrodę drugą – srebrne pióro Watermana – pani Lila Poncyliusz-Guranowska, a nagrodę trzecią – również srebrne pióro Watermana – pan Józef Moczuło.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w naszej zabawie.

Specjalne podziękowania kierujemy do pana Prezydenta Jana Starzyńskiego za sprzyjanie naszym inicjatywom, pani Katarzynie Zegadło-Gałeckiej za przygotowanie dyktanda, pruszkowskim nauczycielom za sprawdzanie prac, pracownikom Spółdzielczego Domu Kultury w Pruszkowie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu imprezy i jej nagłośnieniu, a Tomaszowi Malczykowi za fotografie z tego wieczoru.

 

MS 18/2018, 25 października