DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Powstanie nowy żłobek w Ursusie

Burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński i zastępca burmistrza Kazimierz Sternik w dniu 2 października br. podpisali umowę z wykonawcą na realizację inwestycji w systemie „projektuj i buduj”.

Placówka przeznaczona dla minimum 150 dzieci z własnym blokiem żywienia powstanie na działkach o numerach ewidencyjnych 4/27 i 4/30 z obrębu nr 2-11-16, które zlokalizowane są obok nr 24 ulicy Dzieci Warszawy w dzielnicy Ursus. Żłobek w rejonie osiedla Skorosze ma być gotowy we wrześniu 2021 roku. W placówce budowanej w systemie modułowym znajdzie miejsce m.in. 7 oddziałów, pomieszczenie przeznaczone do zajęć ruchowych, szatnie, pokoje biurowe i magazyny. Koszt budowy żłobka wyniesie ponad 8,5 mln zł, a przygotowanie projektu to dodatkowe 400 tys. zł. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma EKOINBUD Sp. z o.o. z Gdańska.

W najbliższych latach Urząd planuje wybudowanie w Ursusie dwóch nowych żłobków – przy ul. Dzieci Warszawy i przy ul. Henryka Pobożnego. W ten sposób zamierza jak najszybciej rozwiązać problem niewystarczającej liczby miejsc w publicznych żłobkach na terenie naszej dzielnicy. Po zakończeniu inwestycji placówki zostaną przekazane w zarządzanie Zespołowi Żłobków Warszawskich.

Zarząd Dzielnicy pozyskał środki na realizację inwestycji z Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy. Umowę w imieniu wykonawcy podpisał prezes zarządu – Tomasz Balcerowski.

UD Ursus

Wizualizacja: Woźnicki, Zdanowicz Architekci s.c. z siedzibą w Warszawie

MS 18/2019, 10 października 2019