DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

21 listopada 2018 r. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim w ramach obchodów swojego 70-lecia organizuje konferencję „Nowe życie biblioteki w naszym mieście”. Konferencja odbywać się będzie w Sali Konferencyjnej Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Na wydarzenie zapraszamy znamienitych gości: mieszkańców i czytelników, włodarzy gminy Ożarów Mazowiecki i Powiatu Warszawskiego Zachodniego (biblioteka pełni funkcję biblioteki powiatowej dla powiatu warszawskiego zachodniego) oraz bibliotekarzy.

Jubileusz 70-lecia to okazja do refleksji nie tylko o przeszłości, ale i przyszłości biblioteki. Dlatego konferencja – poza częścią prelekcji i okolicznościowych przemów – to cztery warsztaty, podczas których chcemy wypracować pomysły na przyszłe funkcje i wygląd biblioteki, cechy zawodowe wyróżniające bibliotekarzy, przyszłość czytelnictwa i miejsce biblioteki z jej filiami na mapie gminy.

Wprowadzenie do konferencji poprowadzi Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (warto tutaj wspomnieć, że pierwszym zadaniem FRSI był Program Rozwoju Bibliotek). O przemianie bibliotek w swoich miastach opowiedzą dyrektorzy bibliotek w Opolu, Oświęcimiu i Rumi. O architekturze i urbanistyce opowiedzą nam prof. Marek Budzyński (projektant m.in. Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego) wraz z prof. Magdaleną Staniszkis (autorka koncepcji rewitalizacji Żyrardowa). Warsztaty poprowadzą Katarzyna Bryczkowska (trenerka Rady Europy), Jacek Królikowski, Magda Krasowska-Igras (FRSI), Katarzyna Urbanowicz (Biblioteka Publiczna Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy) i Joanna Potęga, wykładowczyni APS i działaczka Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Konferencja jest zwieńczeniem całorocznych obchodów jubileuszu 70-lecia biblioteki. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program Partnerstwo dla Książki), sponsorom – Warszawskiemu Rolno-Spożywczemu Rynkowi Hurtowemu S.A w Broniszach oraz Firmie Księgarskiej Olesiejuk biblioteka przeprowadziła konkursy dla dzieci, które rysowały swoje pomysły na nową bibliotekę, stworzyła przenośną wystawę „Stać nas na to!” – o pięknych wnętrzach bibliotecznych z Polski i Europy (hiszpańska Girona) i stronę www.wizjananowelata.pl – gdzie bibliotekarze zapraszali mieszkańców do zgłaszania marzeń, które następnie szkicowała utalentowana ożarowska rysowniczka Zofia Jemioło.

Prosimy o zaglądanie na stronę i przesyłanie zgłoszeń na konferencję
konferencja@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl.
Więcej informacji na www.wizjananowelata.pl i stronie www Biblioteki.

MS 18/2018, 25 października


Marzy mi się… dużo książek. Regały w kształcie koła. Ławeczki i filmy. Pokój do jedzenia. Klimatyzacja w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci. Różne konkursy, prace plastyczne.

Ola, lat 7, czytelniczka ożarowskiej biblioteki.