DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ursus. Razem – atrakcyjnie i kulturalnie

Sąsiedzka wspólnota parafialna

PARAFIALNA WYMIENIALNIA KSIĄŻEK

W niedzielę 30 września 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej otworzyliśmy „Parafialną Wymienialnię Książek”. Funkcjonuje w sali obok kancelarii parafialnej w niedziele po Mszach Świętych. Jest to sala ogólnodostępna, więc każdy może przynieść już przeczytane książki, szczególnie religijne i o tematyce społecznej, oraz wymienić je na inne. To kolejny pomysł na aktywizację wspólnoty parafialnej i społeczności sąsiedzkiej. Ale też szansa, aby dać książkom „drugie życie” i pozwolić Parafianom cieszyć się nimi.

RODZINNE ŚWIĘTOWANIE NIEDZIELI

Tydzień wcześniej, bo 23 września Parafianie, a szczególnie rodziny, wspólnie uprzyjemniały sobie czas podczas Rodzinnego Świętowania Niedzieli.

Razem z Biblioteką Niedźwiadek przygotowano wiele atrakcji. Można było wymienić się książkami, zagrać w gry planszowe i skorzystać z zabawek edukacyjnych pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Uczestnicy stworzyli książkę „Moja rodzina, moja dzielnica, moja ojczyzna”. Dzieci mogły poznać zabawy swoich rodziców i zagrać w gumę albo w klasy.

Były też planszówki Granna, z których tym razem wybraliśmy #Tempo i #MojeDinozaury. Lepiliśmy też z gliny, a w Rodzinnej Kawiarence, przy kawie i ciastkach była okazja do sąsiedzkich rozmów.

Wydarzenie to było wspaniałą okazją do budowania wspólnej przestrzeni, do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, pasjami i zapoznania się z ofertą kulturalną biblioteki Niedźwiadek.

Podziękowania

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Wojciechowi Tomczyszynowi za wsparcie dobrym słowem i błogosławieństwem, Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy za entuzjastyczne włączenie się w inicjatywę i super atrakcje, a także RSM Ursus i Administracji Osiedla „Niedźwiadek” za wsparcie finansowe.

Dariusz Stępień

MS 17/2018, 11 października 2018