DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Podsumowanie konsultacji społecznych

Mimo niskiej frekwencji oraz tego, że wynik konsultacji, zgodnie z prawem, nie jest wiążący – zostanie on wzięty pod uwagę. Władze Piastowa przyjmują opinię większości osób, które wypowiedziały się w konsultacjach społecznych w sprawie realizacji inwestycji miejskiej pn. „Budowa i rozbudowa dróg publicznych – ulic: hetmana S. Żółkiewskiego, M. Ogińskiego, S. Barcewicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Piastowie”. Oznacza to odstąpienie od realizacji inwestycji w formie przedstawionej podczas konsultacji.

Konsultacje trwały od 25.06 2018 r. do 10.09.2018 r. Złożono w nich około 1500 ankiet. Ponad 300 wrzucono do urny w Urzędzie Miejskim i około 1200 dostarczyli przedstawiciele stowarzyszenia sprzeciwiającego się idei budowy przedmiotowego ciągu ulic.

W przypadku ankiet złożonych do urny niewielka ich większość wskazuje na poparcie dla tej inwestycji. W przypadku opinii dostarczonych przez stowarzyszenie większość jest przeciwnego zdania.

Na ostateczną weryfikację złożonych ankiet musimy chwilę poczekać. Miasto chce sprawdzić, czy wszystkie osoby biorące udział w konsultacjach, są mieszkańcami Piastowa.

O ostatecznym wyniku konsultacji będziemy informować.

UM Piastów

MS 17/2018, 11 października 2018