DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ursus nagrodzony w konkursie architektonicznym

Z przyjemnością informujemy, że Urząd Dzielnicy Ursus zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” Wyróżnienie przyznano za budowę nowoczesnego kompleksu szkolno – sportowego przy ul. Dzieci Warszawy 42. Kapituła konkursu doceniła także autora projektu – Piotra Bujnowskiego.

Ogólnopolski Konkurs Otwarty „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” szczyci się już 20-letnią tradycją. Nagradzane są w nim najlepsze, wyróżniające się szczególnymi walorami przedsięwzięcia budowlane z całego kraju. Każdego roku do konkursu wpływa setki zgłoszeń od osób fizycznych, powiatów, rzędów miasta, deweloperów itp. Tym bardziej cieszy fakt, że inwestycja Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy znalazła się w gronie najlepszych w kraju. Na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie w imieniu dzielnicy nagrodę odebrali zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Kompleks szkolno-sportowy przy ul. Dzieci Warszawy w dzielnicy Ursus składa się z budynku szkolnego dla 850 uczniów, dwóch sal sportowych, trzech boisk oraz dwóch placów zabaw. W budynku szkoły zastosowano nowatorskie rozwiązania – sufity tłumiące dźwięk, co znacznie zmniejsza poziom odczuwalnego hałasu przez uczniów, amortyzujące podłogi w salach sportowych oraz szereg rozwiązań przyjaznych środowisku, m.in. solary, które wytworzą energię do ogrzewania wody w placówce oraz instalację do odzyskiwania wody szarej. Świetlica, dostępna z holu głównego na pierwszym piętrze, ma do dyspozycji niezależny plac zabaw.

W 2018 roku obiekt został nagrodzony w konkursie „Warszawska inwestycja bez barier”, zdobywając główną nagrodę w kategorii „Obiekt użyteczności publicznej”.

UD URSUS

MS 16/2019, 12 września 2019