DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. Wracamy do wydarzeń sprzed ponad 3 lat

Śledztwo w sprawie wyłudzenia publicznych środków na razie zawieszone

Zatrzymanie 18 kwietnia 2017 roku dyrektora Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus Piotra J. oraz jego zastępczyni Małgorzaty K. wywołało duże zaskoczenie w lokalnym i bibliotekarskim środowisku. Podejrzani są łącznie o 7 czynów wypełniających znamiona przestępstwa oszustwa oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Minęły już 3 lata, zatem sprawdzamy, co udało się ustalić odpowiednim organom.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Podejrzani w latach 2010––2016 mieli posługiwać się poświadczającymi nieprawdę dokumentami w celu wyłudzenia dotacji unijnych. Łączna wysokość szkody wynosi ponad 190 tys. Podejrzanym w sprawie jest również Bogusław B., któremu przedstawiono 3 zarzuty związane z udzieleniem pomocnictwa Piotrowi J. oraz Małgorzacie K. Podejrzany miał świadczyć fikcyjne usługi informatyczne – przypomina Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Istotna opinia biegłego

Chcieliśmy poznać szczegóły, na jakim etapie znajduje się postępowanie. Niestety, śledztwo w sprawie zostało zawieszone z uwagi na oczekiwanie na opinię biegłego z zakresu rachunkowości i finansów.

Czas zakończenia postępowania uzależniony jest od uzyskania opinii od biegłego. Sprawa znajduje się w prokuraturze na etapie postępowania przygotowawczego – relacjonuje Aleksandra Skrzyniarz.

Wiemy także, że podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. O postępach w śledztwie będziemy informować.

Agnieszka Gorzkowska

MS 16/2020, 10 września 2020