DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Piknik rodzinny w OSP Nowa Wieś

To już dwunasty rok z rzędu w remizie w Nowej Wsi pod koniec wakacji odbywa się piknik rodzinny. W tym roku impreza z ostatniego dnia sierpnia zbiegła się z Dniem Strażaka i jednocześnie wpisała się w obchody Dni Gminy Michałowice.

Na terenie przyległym do remizy rozstawiono dmuchańce i budki z różnorakim jedzeniem, od lodów, przez popcorn, po kiełbasę z grilla. Strażacy dostarczyli kuchnię polową pełną pysznej grochówki. Część placu przeznaczono na wystawę historyczną – w połowie zagospodarowaną przez sprzęt strażacki, a w połowie poświęconą samochodom zabytkowym. Dzieci z zaskoczeniem oglądały starą skodę z bagażnikiem z przodu: – Tato, dlaczego to auto nie ma silnika? – i małego fiata 126p z przyczepką na namiot kempingowy: – Tato, ale malutki samochód!

Po wystawie zabytkowego sprzętu strażackiego, na której zobaczyć można było m.in. rosyjskę pompę ręcznę i sikawkę, stary zamek z kluczem do strażnicy, motopompy różnych konstrukcji (w tym taką, której silnik posłużył do napędzania słynnej Syrenki) oprowadzał kustosz Jerzy Matczak, snujący barwne opowieści o historii strażnicy w Nowej Wsi i Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce.

Piknik oficjalnie rozpoczął się o godzinie 13 krótkim przemówieniem wójt gminy Michałowice Małgorzaty Pacheckiej. Później nastąpiły pokazy na symulatorze pożaru, isntruktaż pierwszej pomocy i skrócony kurs ekologicznego palenia w piecach (tak, by mniej dymiło). Na koniec można było do późna tańczyć do muzyki puszczanej przez DJ Markova. To był naprawdę wesoły dzień!

Tekst i zdjęcia: MB

MS 16/2019, 12 września 2019