DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Inwestycje infrastrukturalne w gminie Michałowice

Były dożynki, czas podsumować również prace inwestycyjne na terenie gminy. Do momentu oddawania tego materiału do druku udało się zakończyć 12 inwestycji na łączną kwotę przeszło 9 milionów złotych. Do najważniejszych należy zaliczyć budowę ulicy Mokrej w Opaczy-Kolonii – budowę, która dała się we znaki mieszkańcom, ale efekt końcowy jest imponujący.

Ważną i prestiżową inwestycją była również budowa parkingu P+R przy urzędzie gminy, wybudowanego systemem „projektuj i buduj”. Na tę inwestycję gminie Michałowice udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy zewnętrznych w wysokości 80%, co przy niemałej kwocie zbliżającej się do 1,5 miliona daje całkiem niezły wynik. Istotnym elementem parkingu jest środkowa wysepka z zielenią i ławkami, przez co sam parking nie jest tylko wielkim betonowym placem, ale oferuje również zielony zakątek, na którym można odpocząć. Jak przystało na parking budowany w XXI wieku znalazły się stanowiska do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, a także pętle indukcyjne informujące o liczbie wolnych miejsc parkingowych.

Znaczącym zadaniem inwestycyjnym była wymiana oświetlenia ulicznego na 19 gminnych ulicach ze starych latarni sodowych na nowoczesne oświetlenie LED, które nie tylko jest estetyczne, ale również energooszczędne. Warto dodać, że każda nowo budowana ulica i ścieżka rowerowa (jeśli jest oświetlana) dysponuje tego typu lampami, dzięki czemu gmina oszczędza spore kwoty na energii elektrycznej.

UG Michałowice

MS 16/2019, 12 września 2019