DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Bieg Solidarności

W niedzielę 2 września w Piastowie odbył się Bieg Solidarności. W imprezie wzięło udział niemal 150 zawodników. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Kowal, za to wśród kobiet najszybsza była Anna Szewczykowska.

Bieg Solidarności jest ósmym z 10 biegów z cyklu Grand Prix Biegów Historycznych. Tym razem na zawodników czekała trasa o długości 1980 m, która wiodła przez ulice Piastowa. Biegi podzielone były na dwie kategorie – do lat 16 oraz Open.

W biegu głównym dystans 1980 m najszybciej pokonał Paweł Kowal i Anna Szewczykowska. Oprócz najszybszych zawodników nagrodzono również najstarszych uczestników biegu, czyli Panią Wandę Przybylak oraz Zbigniewa Kornickiego.

Bieg Solidarności dla kategorii do lat 16 był ostatnim biegiem w tegorocznym cyklu biegów Historycznych. W klasyfikacji ogólnej, wśród chłopców na najwyższym miejscu na podium znalazł się Kacper Markowski, za to wśród dziewcząt najlepsza okazała się Oliwia Szatkowska.

Nagrody otrzymali również najmłodsi uczestnicy – Joanna Łyp, Kacper Szuplewski i Aleksander Żyra oraz zawodnicy z największą liczbą biegów, m.in. Antoni Radomski, który jako jedyny wziął udział we wszystkich biegach. Na mecie dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, upominki, a dla najlepszych puchary i vouchery.

– W tym roku pozostały nam 2 biegi najdłuższe, czyli Pamięci Powstańczej Warszawy (10 km), który odbędzie się 7 października oraz Bieg Niepodległości (10 km), który zaplanowaliśmy na sobotę 10 listopada. Dziękuję, że byliśmy razem żeby uczcić 38. rocznicę powstania wielkiego ruchu solidarności – powiedział na koniec Burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski, który również wziął udział w Biegu Solidarności, startując w kategorii Open.

Bieg Solidarności – WYNIKI

Kobiety

1. Anna Szewczykowska

2. Szafrańska Aleksandra

3. Kaczmarek Izabela

Mężczyźni

1. Paweł Kowal

2. Pawski Wawrzyniec

3. Konrad Kobiałka

Dziewczęta

1. Eliza Galijska

2. Oliwia Szatkowska

3. Joasia Lutomirska

Chłopcy

1. Kacper Markowski

2. Karol Kołecki

3. Antoni Zyś

Klasyfikacja ogólna do lat 16

Dziewczęta

1. Oliwia Szatkowska

2. Eliza Galijska

3. Julia Szatkowska

Chłopcy

1. Kacper Markowski

2. Antoni Zyś

3. Karol Kołecki

Tekst i zdjęcia Maciej Pietrzak

MS 15/2018, 13 września 2018