DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wybierzmy kandydatów do Rady Seniorów Ursusa

We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające do Rady Seniorów Dzielnicy Ursus. Do statutowego składu brakuje pięciu osób. Aby znaleźć się na liście kandydatów potrzebne jest poparcie co najmniej 15 osób, mających ukończone 60 lat.

Formularze zgłaszania kandydatów do Rady Seniorów należy składać do 23 sierpnia 2019 roku (piątek) w Wydziale Obsługi Mieszkańców w godzinach pracy Urzędu Dzielnicy Ursus przy Placu Czerwca 1976 roku nr 1. Obecnie w skład Rady wchodzi 9 osób, w tym 7 przedstawicieli mieszkańców dzielnicy, 1 osoba reprezentująca Zarząd Dzielnicy i 1 osoba reprezentująca Radę Dzielnicy Ursus. Radni seniorzy wybierani są na okres 3-letniej kadencji. Członkiem Rady może zostać osoba zamieszkała na terenie Dzielnicy Ursus, która ukończyła 60 lat i wyróżnia się działalnością na rzecz środowiska osób starszych. Członkowie Rady są powoływani i odwoływani przez Zarząd Dzielnicy. Praca w Radzie ma charakter społeczny. Głosowanie na zgłoszonych kandydatów odbywać się będzie od 2 do 15 września 2019 roku.

Obecnie w skład Rady Seniorów wchodzą wybrani w maju 2018 r.: Banaszek Barbara, Domżalski Jerzy – przedstawiciel Zarządu Dzielnicy, Florczak Alina, Jaguścik Marianna – przedstawiciel Rady Dzielnicy, Kaczmarek Tadeusz, Sawicka Wanda, Smereczyński Paweł, Szczerba Krzysztof – przewodniczący, Wasilewska Lucyna.

W naszej dzielnicy zamieszkuje duża liczba osób starszych i powinni oni mieć swoją reprezentację w organach rządzących Ursusem. Bo kto – jak nie oni sami – najlepiej wie, co jest potrzebne, czego brakuje, co może ułatwić lub uprzyjemnić następne 10 czy 30 lat życia.

Zgłaszajmy więc osoby, które mają nasze zaufanie i będą umiały przedstawić nasze potrzeby. Na każdej sesji Rady Seniorów są obecni przedstawiciele Zarządu Dzielnicy, Rada może swoje postulaty zgłaszać zarówno burmistrzom jak i Radzie Dzielnicy.

Tekst i zdjęcie Jacek Sulewski

MS 14-15/2019, 22 sierpnia 2019