DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Rowerem przez Gminę Ożarów Mazowiecki

Pod koniec lipca ruszył system Ożarowski Rower Miejski Ozbike. Jest to wypożyczalnia rowerów miejskich, gdzie rower wypożyczyć możemy za pomocą aplikacji. Nasz sezon testowy trwa 2 miesiące i obejmuje 16 rowerów, którymi przez 30 minut od wypożyczenia możemy poruszać się bez ponoszenia opłat.

W tym roku jest to projekt pilotażowy, po jego zakończeniu pod koniec września dokonamy analizy i podsumowania projektu, zobaczymy czy mieszkańcom gminy spodobała się ta opcja komunikacji w gminie.

Wszystkie informacje o systemie znajdują się na stronie www.ozarow.bike. Znajduje się tam również mapa, na której możemy zobaczyć gdzie w obecnej chwili znajdują się rowery i czy są wolne czy użytkowane. Pozwala na to GPS zamontowany w każdym rowerze. Żeby wypożyczyć Ozbike należy ściągnąć na smartfona aplikację oraz dokonać opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł, którą później możemy wykorzystać na przejazdy. Rower odblokowujemy poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na każdym z 16 jednośladów. Pierwsze 30 minut jest bezpłatne, potem płacimy 5 groszy za minutę, czyli 3 zł za godzinę. Za darmo rower możemy zwrócić w jednej z 9 stref na terenie gminy, które widoczne są w aplikacji (są to obszary o promieniu około 50 m): przy Urzędzie Miejskim, przy Starostwie Powiatowym, przy Domu Kultury Uśmiech, przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przy Skwerze Wyszyńskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Dmowskiego, przy placu zabaw w Ołtarzewie, przy hali sportowej w Kręczkach Kaputach oraz przy filii Domu Kultury Uśmiech w Józefowie.

Miejski rower ma zapewnić zarówno mieszkańcom, jak i turystom swobodne przemieszczanie się po mieście i gminie, ułatwić dotarcie do ciekawych miejsc na terenie gminy Ożarów Mazowiecki oraz stanowić formę rekreacji.

Zapraszamy do korzystania z Ozbike’ów!

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Wydział Spraw Społecznych

MS 14-15/2019, 22 sierpnia 2019


Warto wiedzieć ➧ Do 12 sierpnia 2019 r. w trakcie 134 wypożyczeń Ozbike przejechały ponad 416 km w niespełna 57 godzin.