DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Znamy wyniki budżetu partycypacyjnego

Zakończyła się V edycja budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy Ursusa mogli głosować  na 52 projekty, które dotyczyły dwóch obszarów – Ursusa Południowego i Ursusa Północnego. W tegorocznym głosowaniu wyłonionych zostało 14 zwycięskich projektów, które będą zrealizowane w 2019 roku.

Kwota przeznaczona na projekty budżetu partycypacyjnego w Ursusie to 1,7 mln zł. Po podliczeniu głosów oddanych elektronicznie i papierowo okazało się, że wygrały 4 projekty w Ursusie Północnym i 10 w Ursusie Południowym, na łączną kwotę 1 milion 691 tys. 299 zł. W głosowaniu udział wzięło 3436 mieszkańców (58 na 1000 mieszkańców, to jest 7 miejsce w Warszawie).

W obszarze Ursus Północny bezapelacyjnie wygrała „Tężnia solankowa dla Osiedla Niedźwiadek i mieszkańców Ursusa” (360 tys. zł – na terenie skweru u zbiegu ulic Orląt Lwowskich i Wojciechowskiego); zwycięski projekt nr 2 to „Wymiana nawierzchni na boiskach przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II” (479 tys. zł), wygrały także 2 projekty ważne dla mieszkańców korzystających z Biblioteki Publicznej w Ursusie: „Komputer dla Biblioteki filia Gołąbki” (2,5 tys. zł) oraz „Warsztaty robienia biżuterii w bibliotekach w Dzielnicy Ursus” (2,6 tys zł).

W obszarze Ursus Południowy zdecydowanie najwięcej, bo 972 głosy, zdobył projekt: „Bezpieczne dojście na basen i Orlik przy OSiR Ursus ul. Sosnkowskiego”, (146 tys. zł – remont chodnika, odgrodzenie chodnika, położenie progów zwalniających przy pasach i doświetlenie przejścia dla pieszych przy wejściu do OSIR Ursus); zwycięski projekt nr 2 to „Bezpieczna droga do szkoły na osiedlu Skorosze” (103 tys. zł – doświetlenie przejścia dla pieszych oraz montaż kocich oczek na skrzyżowaniu ul. Tomcia Palucha z ul. Chełmońskiego, montaż kocich oczek na skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej i Chełmońskiego oraz skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej z Prystora). Najwyżej zabudżetowany (435,4 tys. zł) zwycięski projekt w tym obszarze to „Wymiana nawierzchni oraz zagospodarowanie boiska przy Szkole Podstawowej nr 382 przy ul. Konińskiej”. Zwyciężyły także 3 projekty dla bibliotek: „Zakup gier planszowych i nowości wydawniczych dla bibliotek w Ursusie” (32 tys. zł), „Warsztaty robienia biżuterii w bibliotekach w Dzielnicy Ursus” (2,6 tys. zł) i „Warsztaty z grafiki dla młodzieży w bibliotece” (13,3 tys zł). Pozostałe 4 projekty, które w wyniku głosowania mieszkańców zostaną zrealizowane w roku 2019 to: „Samoobrona dla mieszkanek Ursusa – kurs samoobrony dla kobiet’ (22,3 tys. zł), „Kulturalne Podwórka” (13,2 tys. zł), „Zieleń na Walerego Sławka 3/5” (57 tys. zł) oraz „Bajkowe lato w Ośrodku Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus” (21,5 tys. zł).

 

– Dziękuję autorom projektów za ciekawe pomysły oraz wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w głosowaniu. Dzięki Państwa zaangażowaniu realizujemy w Ursusie m.in. nowatorskie inwestycje, poprawiamy bezpieczeństwo oraz wzbogacamy ofertę kulturalną. Budżet partycypacyjny przyczynia się do rozwoju naszej dzielnicy – powiedziała Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

MS 13/2018, 26 lipca 2018