DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

XXIV Dni Ursusa

Już po raz dwudziesty czwarty w parku Achera, w sobotę, 16. czerwca mieszkańcy Ursusa bawili się wspaniale świętując dni swojej dzielnicy. Na ogromnej scenie wystąpiły międzynarodowe i polskie gwiazdy piosenki.

Organizatorzy – Urząd Dzielnicy Ursus – zadbali, żeby mieszkańcy w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach znaleźli coś dla siebie. Było wiele atrakcji dla dzieci: wielkie, dmuchane zabawki, gry, konkursy, stoiska sponsorów imprezy – firm, znajdujących się na terenie dzielnicy, a także zabezpieczenie gastronomiczne i piwne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się dobrze przygotowane stoisko Biblioteki Publicznej w Ursusie: tunel, wyścigi w workach, wyścigi z piłkami, zajęcia plastyczne – kolorowanki, robienie flagi, kotylionów. Do dyspozycji dzieci miały też gry planszowe, zabawki edukacyjne, gry logiczne. Wystawiony był fotel z książkami, gdzie można było wybrać sobie książkę, którą po przeczytaniu powinno się przekazać dalej. Takie półki z książkami znajdują się w wielu miejscach dzielnicy i całej Warszawy. Fragmenty książek dla najmłodszych czytała głośno burmistrz Urszula Kierzkowska, radne i pracownice biblioteki, m.in. pani Basia Haponiuk.

Wielkie gwiazdy lat osiemdziesiątych i Natalia Nykiel

Największą atrakcją były koncerty światowych gwiazd. Rozpoczął urodzony w 1962 r. w Neapolu bardzo popularny włoski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów Francesco Napoli (naprawdę Napolitano). Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko stał się popularny, dzięki piosenkom wykonywanym w stylu popowym, śpiewanym w języku włoskim. Napoli po raz pierwszy przyjechał do Polski na Festiwal Piosenki w Sopocie w 1988 roku. Dla młodszej części publiczności z koncertem wystąpiła polska gwiazda Natalia Nykiel. 23-letnia obecnie Natalia w 2013 r. brała udział w drugiej edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland. Dotarła wtedy do finału konkursu. W ciągu kolejnych lat dostała się do grona najbardziej popularnych polskich piosenkarek. Największe tłumy zgromadził Shakin’ Stevens – walijski piosenkarz rock’n’rollowy, muzyki pop i autor tekstów piosenek, który zdobył największą popularność w latach 80. XX wieku. Urodzony w 1948 roku artysta od kilku lat znowu koncertuje i wydaje nowe płyty.Było bardzo bezpiecznie

Zwracała uwagę wyjątkowo liczna obecność Policji. Komendant rejonowy zdecydował o skierowaniu do ochrony imprezy funkcjonariuszy z 3 dzielnic: Ochoty, Ursusa i Włoch. Kilkuosobowe patrole widoczne były również na ulicach Ursusa. Jak poinformowała podkom. Edyta Wisowska, impreza, którą w dniu 16 czerwca 2018 roku zabezpieczali na terenie Ursusa policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III przebiegła bezpiecznie, bez incydentów. Dodała, że policjanci w oparciu o analizę zagrożeń przewidują różne warianty działań i decydują o siłach i środkach niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom odbywającej się imprezy. 

 

Tekst i zdjęcia Jacek Sulewski

MS 13/2018, 26 lipca 2018