DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS, miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, miasta i gminy OŻARÓW MAZOWIECKI

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wakacyjne atrakcje w Ursusie

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W tym roku dzielnica Ursus przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji rekreacyjno-sportowych. Po raz pierwszy dzielnica zagospodarowała teren zielony przy ulicy Dzieci Warszawy 24. Stworzono tu strefę rozrywki, gdzie odbywają się pikniki dla dzieci z dmuchańcami z cyklu „Letnia Kraina Zabaw”. Pierwsze dwa spotkania odbyły się 7 i 21 lipca i przyciągnęły tłumy dzieci i rodziców. Przed nami kolejne imprezy z tego cyklu – 4 i 25 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00.

Na tym samym terenie dzieci miały okazję obserwować życie Indian podczas „Indiańskiego Lata w Ursusie” oraz zabawić się w konstruktorów podczas „Magicznego Świata Klocków”. Kolejne spotkania i zabawy z Indianami oraz klockami zaplanowane zostały między 20 a 24 sierpnia. Przez całe wakacje, mieszkańcy mogą korzystać z mobilnego boiska do gry w piłkę nożną, które jest czynne codziennie w godzinach 11.00–20.00. Tuż obok uruchomiony został pierwszy w dzielnicy wybieg dla psów, który wśród mieszkańców i ich czworonożnych pupili cieszy się ogromną popularnością.

Podczas wakacji dzieci od 10 roku życia miały możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sosnkowskiego zawsze cieszą się dużą popularnością. Młodzi rowerzyści poznają tu przepisy ruchu drogowego oraz podnoszą umiejętności jazdy na jednośladzie. Miasteczko odwiedziła podczas wakacji burmistrz dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska oraz jej zastępcy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, którzy życzyli uczestnikom kursu powodzenia na egzaminie i prosili o zachowanie bezpieczeństwa na drogach.

To nie koniec atrakcji, jakie oferuje dzielnica. Na terenie Parku Czechowickiego w każdą niedzielę o godzinie 12.00 odbywają się teatralne spotkania dla dzieci czyli „Bajki w plenerze”, natomiast z myślą o wielbicielach kina po raz 13. dzielnica realizuje miejski projekt „Filmowa stolica lata”. W Ursusie filmy wyświetlane są w piątki w Parku Czechowickim – w sierpniu o godzinie 21.15.

Dla fanów sportu uruchomiony został program „Otwarte boiska”, w ramach którego dzieci mogą korzystać z obiektów sportowych udostępnionych m.in. w SP 2 przy ul. Orłów Piastowskich, SP nr 11 przy ul. Keniga czy SP 14 przy ul. Sosnkowskiego. Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież szkolną na pływalnię. Z ważną legitymacją,  godzinne wejścia na basen są bezpłatne.

Wiele ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży oferują także biblioteki i domy kultury w Ursusie. Szczegóły można znaleźć na stronach internetowych jednostek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

MS 13/2018, 26 lipca 2018