DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

URSUS. „Narodowe czytanie” 2020

Przyłącz się do wirtualnego projektu „Balladyna – flashmob”

Wolontariat Biblioteki Publicznej im. W. J. Grabskiego w tym roku przeprowadzi akcję Narodowego Czytania „Balladyny” J. Słowackiego poprzez wirtualny projekt „Balladyna – flashmob”. Współorganizatorem jest Dom Kultury „Portiernia” – filia – i działająca tam Izba Tożsamości Ursusa. Środki pochodzą z wygranego grantu z portalu „Ochotnicy Warszawscy”.

Wydarzenie prowadzone w sieci ma za zadanie przyciągnąć fanów twórczości Słowackiego. Ci, wspólnymi siłami z wolontariuszami i mieszkańcami Dzielnicy Ursus, wyprodukują serię nagrań, które zostaną zmontowane w jeden film. Emisja odbędzie się 5 września.

Akcja ma promować czytelnictwo i upowszechniać ogólnopolskie przedsięwzięcie „Narodowe Czytanie”. W nagraniach czytane będą fragmenty utworu Słowackiego. Aby dołączyć do udziału w zabawie, wystarczy wypełnić oświadczenia, które znajdują się na stronach internetowych Biblioteki oraz Izby Tożsamości Ursusa. Oświadczenia trzeba wysłać na adres: promocja@bpursus.waw.pl. W odpowiedzi na zgłoszenie uczestnik otrzyma wybrany fragment „Balladyny”. Powinien go przeczytać nagrywając swoją interpretację telefonem lub kamerą, a następnie przesłać nagranie na wskazany wyżej adres. Jeśli osoba zainteresowana wzięciem udziału w akcji nie będzie dysponować zapleczem technicznym do wykonania zadania, Biblioteka zaoferuje możliwość wykonania nagrania na terenie placówki przy pomocy bibliotekarza. Na najaktywniejszych wolontariuszy czekają nagrody w postaci certyfikowanych szkoleń z animacji czasu wolnego. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa!

Agnieszka Gorzkowska

MS 12-13/2020, 9 lipca 2020