DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Wniosek o pozwolenie na budowę przedszkola w Regułach złożony

9 czerwca br. w gminie Michałowice miało miejsce przekazanie dokumentacji projektu budowlanego przedszkola w Regułach. Gmina mogła więc złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, który powędrował już do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie i tam oczekuje na rozpatrzenie. To kolejny ważny etap na drodze do realizacji tej nowatorskiej, niezwykle ważnej dla mieszkańców inwestycji.

W przypadku przedszkola w Regułach władze gminy Michałowice postanowiły skorzystać z pomocy doświadczonych architektów ze Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), za pośrednictwem których został zorganizowany konkurs na koncepcję urbanistyczną kampusu edukacyjnego i przedszkola w Regułach. W pierwszym etapie jurorzy wybierali spośród 37 prac, do drugiego etapu przeszło 5. Pod koniec września 2019 r. konkurs został rozstrzygnięty – zwyciężyła utytułowana firma M.O.C. z Katowic.

Zwycięzcy zaproponowali modułowy budynek przedszkola z wewnętrznym patio, mającym stanowić serce obiektu. W budynku znaleźć się ma m.in. siedem sal dydaktycznych, sale rekreacyjne, zaprojektowano również zielone dachy oraz naturalny zbiornik retencyjny.

Przez ostatnie miesiące, mimo panującej pandemii, architekci dopracowywali koncepcję przedszkola i terenu wokół, aby w czerwcu złożyć kompletny projekt budowlany. Teraz czeka ich intensywna praca przy projekcie wykonawczym. Współpraca ze zwycięzcami konkursu jest długofalowa. Autorzy projektu będą prowadzić stały nadzór nad inwestycją, tak by jej wykonanie było perfekcyjne i zgodne z początkową koncepcją.

Najbliższe dwa miesiące to ważny okres – przez ten czas starosta pruszkowski może wnieść uwagi do projektu lub zaakceptować go w dostarczonej formie. Jestem szczególnie zadowolona z energoefektywnych i ergonomicznych rozwiązań, które zostały zastosowane w projekcie. W tym budynku wszystko będzie nowoczesne – zarówno architektura, jak i rozwiązania technologiczne – napisała na swoim profilu Facebook wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, kolejnym etapem będzie wybór wykonawcy inwestycji. Jeśli procedury przetargowe pójdą sprawnie, budowa przedszkola w Regułach rozpocznie się na jesieni.

UG Michałowice

MS 10-11/2020, 25 czerwca 2020