DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Powiat pruszkowski z kolejnym dofinansowaniem!

W ramach środków rezerwy subwencji ogólnej otrzymamy w tym roku 1 029 580,00 zł na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1509W w miejscowości Czubin wraz z budową mostu”.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Na realizację tego zadania pomoc finansową dla powiatu pruszkowskiego w kwocie 450 tysięcy złotych zadeklarowała także Gmina Brwinów.

Na długości rozbudowy zaprojektowano dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy, który w celu zabezpieczenia uczestników ruchu w obrębie mostu zostanie ograniczony od zewnątrz barierą energochłonną wyposażoną w poręcz. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na jak najszybszą budowę mostu i stworzenie bezpiecznej przeprawy przez rzekę Rokitnicę.

Droga powiatowa nr 1509W (Chrzanów–Żuków–Czubin), gdzie zlokalizowany jest most, to jeden z ciągów komunikacyjnych powiatu pruszkowskiego, a także sąsiadujących powiatów grodziskiego i warszawskiego zachodniego. Prowadzi do ważnych ośrodków społeczno-gospodarczych Gminy Brwinów, w tym, m.in.: Urzędu Gminy, stacji PKP Brwinów, licznych podmiotów gospodarczych. Stanowi również dojazd do drogi wojewódzkiej 720 (łączącej się z drogą krajową 92) oraz autostrady A2.

Zakończenie prac planowane jest na 30 października 2020 roku.


Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

MS 10-11/2020, 25 czerwca 2020