DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

#GaszynChallenge

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim z radością przyjął wyzwanie rzucone przez partnerską gminę Brusy.17 czerwca br. grupa prawie pięćdziesięciu osób – pracowników Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim z burmistrzem Pawłem Kanclerzem na czele oraz radnych Rady Miejskiej z przewodniczącym Andrzejem Cichalem – wykonała po 10 pompek (panowie) i 10 przysiadów (panie) oraz zebrała środki, które zostaną przekazane Fundacji Siepomaga. Wszystko w ramach #Gaszyn Challenge.

Do wykonania zadania ożarowski urząd nominował: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Radę Powiatu, Urząd Miejski i Radę Miejską w Błoniu oraz Straż Miejską w Ożarowie Mazowieckim.

#gaszynchallenge to akcja charytatywna polegająca na zbiórce pieniędzy dla chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Siepomaga, które chorują na rdzeniowy zanik mięśni.

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn, który wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz małego Wojtka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. W ten oto sposób ruszyła akcja pod nazwą Gaszyn Challenge.

Akcja Gaszyn Challenge rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 zł na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne minimum 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Filmik z akcji opublikowany został na stronie gminy oraz w mediach społecznościowych. Pompują wszyscy – strażacy, policjanci, urzędnicy, ministranci, duchowni, żołnierze oraz wiele innych osób.

W gminie Ożarów Mazowiecki wyzwanie podjęli również strażacy ochotnicy z Ożarowa Mazowieckiego i Święcic oraz strażnicy miejscy, bo warto pomagać.

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 10-11/2020, 25 czerwca 2020