DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Dar serca. Nie baliście się pomóc!

W sobotę 16 maja 2020 r. obyła się kolejna edycja akcji Dar Serca. Pomimo trwającej epidemii koronawirusa na miejscu wydarzenia stawiło się wiele osób gotowych podzielić się swoją krwią z potrzebującymi. Po wstępnych badaniach lekarskich i wywiadzie w kierunku zakażenia związanego z wirusem Sars-Cov-2 do poboru zakwalifikowano 110 krwiodawców, którzy oddali łącznie prawie 50 litrów krwi. Krew jest potrzebna nieustannie w placówkach medycznych, tymczasem przez wybuch epidemii COVID-19 ilość oddawanej krwi w ostatnim czasie znacząco się zmniejszyła.

Organizatorem akcji był Powiat Warszawski Zachodni, Zarząd Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Zachód, Klub HDK Strażak z Błonia przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Partnerami akcji była Gmina Błonie, Gmina Ożarów Mazowiecki i CEVA Logistics Poland Sp. z o.o., Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Każdy starał się dołożyć cegiełkę od siebie, by zebrać jak najwięcej kropel krwi i uratować życie. Główny cel został osiągnięty – udało się zebrać dużo krwi, dzięki której zostanie uratowane niejedno ludzkie życie.

W imieniu organizatorów i swoim własnym chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się na udział w akcji i podzieli się „kropelką życia” – mówi Jan Żychliński, Starosta Warszawski Zachodni. Słowa podziękowań przekazał także Romuald Reszka, Członek Zarządu PWZ i organizator akcji: – Serdecznie dziękujemy także tym wszystkim, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć: partnerom, sponsorom, wolontariuszom, żołnierzom oraz wszystkim, którzy byli z nami.

MS 9/2020, 28 maja 2020