DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Ułatwienia dla mieszkańców – poprawa zasięgu telefonii komórkowej i Internetu mobilnego dzięki mobilnej stacji bazowej

W gminie im dalej od miasta stołecznego tym gorzej z zasięgiem. Istne „dziury telekomunikacyjne” to obszary Granicy, Komorowa wsi, Pęcic Małych, Nowej Wsi. W tych rejonach zasięg LTE jest bardzo słaby, przez co szczególnie w czasach telepracy i zdalnego nauczania, jakość sygnału nabiera szczególnego znaczenia. Dobra jakość sygnału to wygoda pracy, bez zrywanych połączeń i długotrwałej transmisji danych.

Gmina chcąc ułatwić pracę zdalną mieszkańcom skorzystała z rozwiązań, o których mowa w ustawie z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Jest to możliwe dzięki instalacji TYMCZASOWEGO masztu antenowego zapewniającego zasięg telefonii komórkowej technologii 3G i 4G (900 i 1200 MHz).

Pierwszy tego typu nadajnik został umiejscowiony w okolicy Zalewu Komorowskiego, dzięki czemu mieszkańcy Pęcic, Pęcic Małych, wsi Komorów oraz wschodniej części Granicy uzyskają znacznie lepszy zasięg Internetu w obu pasmach. Lepszej jakości będą także połączenia telefoniczne.

Instalacja rozpoczęła się w czwartek, 7 maja. Na rozwiązaniu tymczasowym najbardziej skorzystają abonenci T-Mobile i Orange.

MS 8/2020, 14 maja 2020