DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

„Odmrażanie” sportu i kultury

Od 6 maja br. powoli wraciło życie na boiska oraz do zamkniętych od kilku tygodni instytucji kultury na terenie gminy Brwinów – z zachowaniem dystansu społecznego oraz wytycznych rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Od 6 maja br. można już korzystać z obiektów sportowych na terenie gminy Brwinów. Jako pierwszy rozpoczął funkcjonowanie Orlik w Żółwinie (czynny codziennie w godz. 15.00–20.00), natomiast 11 maja br. – boiska przyszkolne. Zgodnie z wytycznymi Ministra Sportu z obiektów sportowych może korzystać jednorazowo sześć osób plus osoba prowadząca zajęcia, a zarządca obiektu zadba o odpowiednią dezynfekcję powierzchni narażanych na dotyk – sprzętu, klamek itp. 12 maja OKej rozpoczął zajęcia i treningi z udziałem animatorów.

Wiodącymi dyscyplinami w hali sportowej będą teraz badminton i tenis stołowy, czyli dyscypliny, które są mało kontaktowe. W małych grupach prowadzone będą też treningi koszykówki, chociaż czas trwania ulegnie skróceniu: kwadrans po każdych 45 minutach zajęć będzie poświęcony na dezynfekcję sprzętu – wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak.

Ograniczenia liczby osób będą dotyczyć wszystkich zajęć sportowych, także zajęć nordic walking czy pilates, które są prowadzone w świetlicach.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza również na indywidualne zajęcia wokalne i naukę gry na instrumentach. W sprawie ustalenia nowych lub potwierdzenia dotychczasowych terminów spotkań należy się skontaktować z prowadzącymi. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w dużej sali na parterze. Tam też, z zachowaniem dystansu społecznego, ruszą zajęcia językowe dla małych grup.

Kontakt w sprawie zajęć prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w siedzibie w Brwinowie oraz w obiektach znajdujących się w sołectwach:

Według nowych zasad rozpoczęła funkcjonowanie Biblioteka Publiczna w Brwinowie:

  • od 6 maja jest czynna filia w Otrębusach (pon.: 14.00–20.00, wt.–pt.: 9.00–15.00)

  • od 11 maja otworzyły się placówki w Brwinowie – Biblioteka przy ul. Grodziskiej 12 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościuszki 1E.

Nowe godziny otwarcia Biblioteki w Brwinowie:

  • pon. w godz. 14.00–20.00 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży czynny do godz. 18.00)

  • wt., śr. w godz. 9.00–13.00

  • czw. w godz. 14.00–18.00 (Oddział dla Dzieci i Młodzieży czynny do godz. 19.00)

  • pt. w godz. 14.00–18.00.

Wszystkie zwracane materiały biblioteczne (książki, czasopisma, audiobooki) zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie na okres 5 dni, co oznacza, że przez ten czas nie będzie ich można ponownie wypożyczyć. Nie wolno ich dezynfekować we własnym zakresie, ponieważ można spowodować ich zniszczenie. Czytelnicy nie będą mieli dostępu do półek, czytelni i toalety, a do ich obsługi uruchomione zostaną oddzielne stanowiska: do zwrotów („brudne”) i wypożyczania („czyste”). Więcej informacji (np. na sposobów wcześniejszego zamówienia książek): na stronie biblioteka.brwinow.pl.

MS 8/2020, 14 maja 2020