DWUTYGODNIK dzielnicy URSUS,
miasta PIASTÓW, miasta PRUSZKÓW, gminy MICHAŁOWICE, 
gminy OŻARÓW MAZOWIECKI, gminy BRWINÓW

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0
facebook

Inwestycje drogowe

Pomimo trwającej pandemii, w gminie rozpoczęły się prace nad modernizacją dróg gminnych. Jako pierwsze zaplanowano wykonanie nakładek asfaltowych na ul. Duchnickiej na odcinku od ul. Geodetów do ul. Informatyków oraz na ul. Parkowej na odcinku od ul. Lipowej do ul. Umiastowskiej.

Prace budowlane na ulicy Duchnickiej zakładają wykonanie nowego „dywanika” asfaltowego na długości około 210 metrów, wykańczając rozpoczętą w zeszły roku modernizację tej ulicy. Po wykonanych pracach mieszkańcy Duchnic będą mogli swobodnie przejechać zmodernizowaną ulicą od nowopowstałego osiedla domków jednorodzinnych do wysokości ul. Geodetów. Razem z wybudowanym wcześniej chodnikiem ulica ta zapewni bezpieczne i komfortowe połączenie z pobliską szkołą oraz przedszkolem.

Druga zaplanowana inwestycja zakłada modernizację odcinka ul. Parkowej znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ożarowie Mazowieckim oraz cmentarza miejskiego. Stary zużyty asfalt zostanie zerwany, a na jego miejsce zostanie położony nowy, eliminując spękania i dziury pojawiające się w obecnie użytkowanej jezdni. Długość zmodernizowanego odcinka drogi wyniesie około 180 metrów.

Obie inwestycje przyczynią się do poprawienia komfortu podróżowania i zwiększą bezpieczeństwo przejazdu, pozwalając cieszyć się nową, gładką oraz pozbawioną dziur i nierówności nawierzchnią.

Michał Toruszewski

Wydział Inwestycji i Remontów

ożarów mazowiecki